Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LOK budžets šogad palielinājies par gandrīz pusmiljonu latu

Latvijas Olimpiskā komiteja šodien notikušajā Ģenerālās Asamblejas sesijā apstiprinājusi tās budžetu 2013. gadam, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu pieaudzis par gandrīz pusmiljonu latu.

Kā aģentūru LETA informēja organizācijas preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters, LOK budžets 2013. gadā būs 9 074 688 latu apmērā, bet gandrīz puse no plānotajiem finanšu līdzekļiem tiks novirzīta valsts galvoto reģionālo olimpisko centru projektu ilgtermiņa saistību atmaksai.

Salīdzinājumam - pagājušajā gadā LOK budžets bija 8 620 854 lati, bet šogad tas palielinājies par 453 834 latiem.

«Valsts budžeta dotācija augstas klases sportam nav mainījusies, taču ir samazinājušās iespējas piesaistīt sponsoru līdzekļus. Tas ierobežotu Latvijas Jaunatnes vasaras un ziemas Olimpiāžu, Olimpiskās dienas, «Gada balvas sportā» un citu izglītojošu pasākumu rīkošanu,» atzinis LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. «Tāpat samazinājums skar iespējas līdzfinansēt reģionālos sporta centrus un sporta veidu federācijas. Visa tā rezultātā esam raduši iespēju izveidot budžetu bez deficīta.»

LOK darba galvenajām prioritātēm - olimpisko spēļu sagatavošanās programmām - budžetā atvēlēti 1 202 255 lati. No šīs summas gandrīz miljons latu ieplānoti olimpisko izlašu sagatavošanās nodrošinājumam 2014. gada ziemā gaidāmajām olimpiskajām spēlēm Sočos un 2016. gadā gaidāmajām vasaras olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro.

Daļu no budžeta līdzekļiem plānots izmantot Latvijā pirmās slēgtās BMX halles būvniecībai Ventspilī, lai arī ziemas apstākļos, neizbraucot no valsts, treniņu procesu varētu turpināt Latvijas BMX izlase un jaunie BMX sporta talanti.

Kā zināms, olimpisko programmu un pasākumu īstenošanai LOK saņem naudu no valsts pamatbudžeta, Starptautiskās Olimpiskās komitejas, kā arī no ziedotājiem un saimnieciskās darbības.