Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kredītreitinga paaugstināšana palielina iespējas piesaistīt investorus

Latvijas kredītreitinga paaugstināšana palielina iespējas piesaistīt investorus un atvieglo iespējas uzņēmējiem iegūt finansējumu, norāda Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), komentējot starptautiskā reitingu aģentūra «Moody's Investors Service, Inc.» («Moody’s») lēmumu paaugstināt Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi.

«Katrs šāds lēmums uzlabot Latvijas kredītreitingus palielina mūsu iespējas piesaistīt jaunus investorus, kas mums ir īpaši svarīgi ražojošo sektoru attīstībai un bezdarba samazināšanai, kā arī samazina šķēršļus Latvijas uzņēmējiem izdevīga finansējuma piesaistīšanai, lai īstenotu paplašināšanās un attīstības projektus,» vērtē Dombrovskis.

Viņaprāt, ar katru nākamo ceturksni, kad Latvija «turpina demonstrēt spēcīgu attīstību, ražošanas un eksporta pieaugumu un stingru fiskālo disciplīnu», pieaug ārvalstu partneru uzticība Latvijas ekonomikas stabilitātei un ilgtspējai.

«Ar katru mēnesi aizvien sasniedzamāks kļūst arī Latvijas mērķis pievienoties Eiropas vienotajai valūtai, kas finanšu tirgiem un investoriem ir vēl viens spēcīgs signāls par ar Latvijas ekonomiku saistīto risku samazināšanos,» norāda premjers.

Kā ziņots, «Moody’s» piektdien paaugstināja Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi, nosakot pozitīvu kredītreitinga nākotnes prognozi. Latvijas novērtējums ilgtermiņa saistībām ārvalstu valūtā paaugstināts no «Baa3» uz «Baa2», aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis.

Paziņojumā par kredītreitinga paaugstināšanu reitingu aģentūra atzīmē valsts ekonomikas spēcīgo, elastīgo un līdzsvaroto atgūšanos no krīzes un pozitīvās vidēja termiņa izaugsmes prognozes. «Moody’s» norāda arī uz valsts finanšu būtisku uzlabošanos, kā rezultātā Latvijas centrālās valdības parāds ir stabilizējies un jau 2014. gadā paredzama tā samazināšanās.

«Moody’s» lēmums saglabāt pozitīvu nākotnes vērtējumu atspoguļo aģentūras viedokli, ka Latvijas ekonomikas un finanšu stāvoklis turpinās uzlaboties un pozitīvas atbildes gadījumā uz Latvijas pieteikumu pievienoties eirozonai būtiski samazināsies ekonomikas svārstīgums un banku sektoram nepieciešamības gadījumā būs pieejams būtisks atbalsts no eirozonas. Aģentūra uzsver, ka potenciālie ilgtermiņa ieguvumi no pievienošanās eirozonai atsver iespējamo līdzdalību tās krīzes risināšanā.

Paziņojumā uzsvērts, ka pēdējos divus gadus reālais iekšzemes kopprodukts (IKP) ir pieaudzis vidēji par 5,5%. «Moody’s» sagaida, ka arī 2013.gadā Latvija izaugsme būs 3,75%, kas pārsniegs lielākās daļas Eiropas Savienības valstu IKP pieaugumus.

Kā ziņots, patlaban Latvijas kredītreitingu nosaka starptautiskās reitinga aģentūras «Moody's», «Fitch Ratings» un «Standard & Poor's», kā arī Japānas reitingu aģentūra «R&I». «Standard&Poor’s», «Fitch» un «R&I» vērtējumā Latvijas kredītreitings ir BBB līmenī.