Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kozlovskis saprot emocijas, taču negrasās atkāpties no amata

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Reformu partija) negrasās atkāpties no amata incidentu dēļ, kas 16.martā notika pie Brīvības pieminekļa, kur sadūrās pretēju viedokļu paudēji par leģionāru atceres pasākumiem.

Rīgas centrā bija pietiekams skaits policistu un līdz šim pasākumi no sabiedriskās kārtības viedokļa noritējuši atbilstoši, aģentūrai BNS demisijas pieprasījumu, kas nācis no koalīcijas partneriem vadībā Nacionālās apvienības, komentēja Kozlovskis.

NA pieprasījusi Kozlovska demisiju, jo ziedu nolikšanas laikā pie Brīvības pieminekļa organizācijas «Daugavas vanagi» rīkotā gājiena laikā tika atskaņota ļoti skaļa mūzija un teksti, kas gājienu traucēja.

«Saprotu, ka emocijas, kas radās Nacionālajai apvienībai, saistītas ar akustisko sistēmu izmantošanu, kas bija pietiekami skaļa, bet visas norises bija saskaņotas. Likumdošana nenosaka aparatūras skaļumu. Policijas uzdevums ir nodrošināts sabiedrisko kārtību. Nekad nav izslēgta verbālā konfrontācija, izņēmums nebija arī šodien. Dzīvojam tiesiskā valstī un mums jāvadās no likumiem,» uz demisijas pieprasījumu atbildēja Kozlovskis.

Ministrs sacīja, ka pašlaik neesot ziņu, ka kāds pasākumos būtu cietis.

«Policistu skaits bija pietiekams, uz doto brīdi zināms, ka neviens nav cietis. Tas ir galvenais policijas uzdevums. Verbālo konfrontāciju novērst nav iespējams, ja vienā vietā notiek pretēji pasākumi uzskatu ziņā. Aicinātu politiķus izvērtēt to, lai šādi pasākumi vienā vietā nevarētu notikt,» viņš norādīja uz iespējamām izmaiņām likumdošanā.

Kozlovskis uzskata, ka kopumā no sabiedriskā kārtības viedokļa pasākumi uz doto brīdi notikuši atbilstoši, īpaši pārsteigumi nav bijuši. «Cietušo nav, manuprāt, tas ir galvenais policijas uzdevums,» sacīja Kozlovskis.

Leģionāru atceres dienā 16.martā četras organizācijas bija pieteikušas kopumā sešus pasākumus.