Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Apvienība pret nacismu» neierodas uz atkārtoto ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa

Biedrība «Apvienība pret nacismu» aktīvisti, kas šodien bija pieteikuši atkārtotu ziedu nolikšanas akciju pie Brīvības pieminekļa, uz šo pasākumu neieradās, novēroja aģentūra LETA.

Leģionāru piemiņas godinātājiem pretēju viedokli pārstāvošā biedrība Rīgas domē bija pieteikusi trīs pasākumus vienu pēc otra. No plkst.10 līdz 13 tika rīkots pikets «pret nacismu». Īsi pēc plkst.10 apvienības domubiedri nolika vainagus pie Brīvības pieminekļa, un šo akciju viņi bija plānojuši atkārtot arī laikā no plkst.14.30 līdz 15.30, tomēr pie pieminekļa neieradās.

Leģionāru atceres pasākuma dalībnieki sanesuši daudz ziedu, ar tiem nosedzot biedrības «Apvienība pret nacismu» atnestos vainagus.

Jau ziņots, ka pretēji iepriekšējos gados novērotajai klaigāšanai un dažādiem savstarpējiem apvainojumiem, leģionāru atceres pasākumi un to pretinieku aktivitātes šorīt pie Brīvības pieminekļa sākās klusi.

Tomēr brīdī, kad piemineklim tuvojās vairāki simti leģionāru atceres gājiena dalībnieku, pretējās nometnes pārstāvji skaļruņos sāka atskaņot sirēnu skaņu, ļoti skaļu, ausīs griezošu mūziku krievu valodā, kā arī uzrunas.

Vairāki Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK politiķi mēģināja nokļūt pie biedrības aktīvistiem aiz barjeras, lai izslēgtu skaļruņus, taču policija viņus apturēja.