Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķīnas prezidents sola cīnīties par «tautas dižo atdzimšanu»

Ķīnas jaunais prezidents Sji Dzjiņpins, svētdien uzstājoties ar savu pirmo runu pēc stāšanās valsts galvas amatā, apliecināja, ka cīnīsies par «Ķīnas tautas dižo atdzimšanu».

Prezidents, uzstājoties Visķīnas Tautas pārstāvju sapulces sesijas noslēgumā, aicināja veikt neatlaidīgus pūliņus, lai «turpinātu īstenot Ķīnas tautas dižo atdzimšanu un Ķīnas sapni».

Sji pievērsās arī korupcijas tēmai, mudinot delegātus «iestāties pret hedonismu, ekstravagantu dzīves stilu un būt striktiem pret negatīvām un samaitātām parādībām».

Ekonomikas attīstība arī turpmāk būs Ķīnas Komunistiskās partijas galvenā prioritāte, sacīja prezidents, kurš vienlaikus ir arī valdošās kompartijas līderis.

Viņš arī brīdināja armiju, sakot, ka tai ir jāuzlabo savas spējas «uzvarēt kaujās un stingri aizstāvēt nacionālo suverenitāti un drošību».

Kaut arī jaunais prezidents norādīja, ka valstij priekšā stāv daudzi izaicinājumi, runas noskaņojums pamatā bija optimistisks.