Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Samoilovs: Cerams, pietiks ar diviem, trim turnīriem, lai ar Jāni saspēlētos

Latvijas pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs sarunā ar «Apollo» pastāstīja par gatavošanos jaunajai sezonai un plānotajām izmaiņām Pasaules kausa sacensību nolikumā.

Samoilovs jau vairāk nekā mēnesi kopā ar jauno pārinieku, Londonas olimpisko spēļu medaļnieku Jāni Šmēdiņu trenējas Ēģiptes smiltīs, bet 29. martā puiši plāno atgriezties Latvijā, lai 18. aprīlī dotos uz Pasaules kausa pirmo posmu Ķīnā. «Sākumā bija paredzēts, ka Pasaules kausa pirmais posms notiks jau marta beigās Argentīnā, tādēļ bijām plānojuši mēneša vidū braukt uz Latviju, taču kalendārs mainījās un nolēmām palikt Ēģiptē līdz marta beigām,» skaidro Aleksandrs.

Samoilovs stāsta, ka Jānis priecīgs par to, ka ziemā beidzot varējis vismaz trīs nedēļas atpūsties un nav bijis pēc pludmales sezonas uzreiz jāpievēršas klasiskajam volejbolam. «Jānis neslēpa, ka ir ļoti noguris pēc vairākām sezonām bez atpūtas, jo neviens jau nav robots. Turklāt viņam bija volejbolistiem ierastās problēmas ar plecu, kas rodas no pārāk lielas slodzes. Tagad to beidzot izdevies savest kārtībā

«Pagaidām ir skaidrs, ka vismaz maču sākumā es spēlēšu blokā, bet Jānis - aizsardzībā. Taču nav akmenī iekalts, ka visu laiku spēlēsim šādi. Mēs abi varam spēlēt blokā, abi varam spēlēt aizsardzībā, turklāt abi varam servēt gan planējošās, gan gremdserves. Daudz kas būs atkarīgs no pretiniekiem. Jānis jau ir izteicies, ka viņam ir savi «mīļākie» uzbrucēji, pret kuriem viņš labprāt spēlētu blokā. Vadīsimies pēc spēles situācijas,» norāda Samoilovs.

Kopā ar Aleksandru un Jāni Ēģiptē trenējas arī bijušais Samoilova pārinieks Ruslans Sorokins un Jāņa brālis Toms Šmēdiņš, turklāt kā sparinga partneri latviešiem atbraukuši arī igauņu pludmales volejbolisti. Puišus trenē sportistu tēvi - Genādijs Samoilovs un Andris Šmēdiņš. Pirmais esot galvenā trenera statusā un vadot treniņus, bet otrais vairāk regulē tehniku, tomēr treniņu metodiku abi pārspriežot kopā.

Vaicāts par to, cik ilgs laiks būtu nepieciešams, lai saspēlētos tikpat labi kā ar iepriekšējiem pāriniekiem, Samoilovs uzsver: «Gribētos, lai tas notiek pēc iespējas ātrāk. Cerams, ka ar diviem, trim turnīriem pietiks. Kā nekā mēs jau tagad treniņos daudz sparingojam, taču, kā būs sacensībās, to parādīs laiks. Katrā ziņā mums abiem jau ir uzkrāta zināmi pieredze, spēlējot ar dažādiem pāriniekiem

Lai gan oficiāli jaunais Pasaules kausa nolikums vēl nav apstiprināts, tomēr Samoilovs stāsta, ka, visticamāk, Pasaules kausa «Grand Slam» posmos kvalifikācijas sacensības tomēr būs, bet «Open» turnīros - nebūs.

«Situācija bija tāda, ka organizatori vēlējās kardināli izmainīt sistēmu un pielīdzināt to tai, kāda ir tenisā, kad katru gadu ir jāaizstāv pērn izcīnītie punkti,» skaidro Samoilovs. «Ekonomiskā situācija pasaulē ir tāda, kāda tā ir, tādēļ bija vēlme samazināt izmaksas. To varēja izdarīt samazinot balvu fondu un atceļot kvalifikācijas sacensības, jo tā ir viena lieka diena (turnīrs ilgst piecas, nevis četras dienas) un sadārdzina izmaksas par 20%.»

«Tomēr spēlētāji bija pret. Trīs spēlētāju pārstāvji - viens no ranga Top10, viens no 11. līdz 24. vietai un viens no 25. vietas uz leju - tikās ar organizatoriem un pauda viedokli. No Top10 spēlētājiem uz tikšanos devās amerikānis Tods Rodžerss. Oficiāli vēl nekas nav paziņots, taču izskatās, ka kvalifikācija laikam tomēr būs,» atklāj Aleksandrs. «Ja kvalifikācijas sacensības atceltu, tad labākie regulāri brauktu uz posmiem, bet pārējiem praktiski nebūtu cerību tikt pamatturnīrā

Pasaules kausa pirmais posms risināsies no 30. aprīļa līdz 5. maijam Šanhajā. Starp citu, šosezon pasaules tūres ģenerālsponsors vairs nebūs «Swatch», kas vēlas sevi padarīt tikpat atpazīstamu arī ārpus pludmales volejbola laukumiem.

<span class="username js-action-profile-name">@<b>Apollo_sport</b></span>