Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Loginovam paredzēta ļoti dāsna prēmija

Rīgas brīvostas pārvaldniekam Leonīdam Loginovam brīvostas šā gada budžetā apstiprināta ievērojama prēmija vairāku desmitu tūkstošu latu apmērā, svētdien ziņo Latvijas Televīzijas raidījums «De facto».  

Raidījuma rīcībā esošie dokumenti liecina, ka brīvostas valde, apstiprinot šā gada budžetu, paredzējusi vienreizēju prēmiju Loginovam par ostas darba rezultātiem – 48 075 latus.

Budžetā Loginova mēnešalga ir 3500 latu, kā arī vēl ikmēneša piemaksa 50% apmērā no mēnešalgas jeb 21 000 latu šajā gadā. Loginovs šajā gadā brīvostai izmaksās 149 144 latu.

Šādi paši bonusi paredzēti arī Loginova vietniekam – Aigaram Pečakam. Arī viņam līdzās 3014 latu lielajai algai noteikta ikmēneša piemaksas pusalgas apmērā kā arī atvaļinājuma pabalsts un prēmija no ieņēmumiem – 32 050 latu. Pečaks Rīgas brīvostai šogad, saskaņā ar valdes apstiprināto budžetu, izmaksās 116 834 latu.

«Mums bija diezgan grūti izsekot šīm te piemaksu sistēmām un arī piemaksām par kvalitāti, kas tiek maksāta katru mēnesi, novērtējot cik pamatots. Šo sistēmu, kas valda Rīgas brīvostā, es noteikti nesauktu kā īpaši caurspīdīgu,» raidījumam sacīja Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Brīvostas valdes locekļi apgalvo, ka vēl nav izlemts, vai pēc Valsts kontroles fiksētajiem pārkāpumiem, tiks maksātas prēmijas.

Tomēr «De Facto» rīcībā esošās ziņas liecina, ka prēmijas, visticamāk, maksās tik un tā. Tās paredz ar pārvaldnieku noslēgtais darba līgums un izstrādāto formulu būšot grūti mainīt.

«Pārvaldnieka algu noteica 1998.gada 10.marta sēdē. Attiecīgi pēc tam tika slēgts darba līgums, bet šobrīd es tiešām neesmu gatava atbildēt. Es zinu tikai to, ka kopš 2001.gada pārvaldnieka atalgojums nav mainījies,» stāstīja brīvostas Sabiedrisko attiecību departamenta direktore Anita Leiškalne.

Prēmijas un piemaksas saņem arī pārējie ostas administrācijas darbinieki. Valsts kontrole norādījusi, ka bonusu sistēmai trūkst kritēriju, kā arī brīvostas pārvalde, pretēji likuma prasībām, joprojām savā mājas lapā nepublicē atalgojuma lielumus.

Visticamāk, brīvostā piemaksas ir nevis motivācija par sekmīgāku darbu, bet gan veids, kā vienkārši maksāt lielākas mēnešalgas.

Arī Leiškalne neslēpa, ka ar šo piemaksu rēķinās un atzina, ka vēl ne reizi nav bijis mēnesis, kad viņa piemaksu nebūtu saņēmusi. Vaicāta, no kā šī piemaksa ir atkarīga, Leiškalne atzina, ka «no mana tiešā priekšnieka.»

Brīvostas valdi vada Andris Ameriks (GKR). Viņš sola jautājumu par Loginova prēmiju vērtēt.

«Tas ir saistīts ar to, kāds ir ostas rezultāts. Ja ostas rezultāti ir ar mīnusa zīmi, tad nekādu prēmiju nav, tad arī bonusu nav. Ja šis pieaugums ir. Pagājušogad šis pieaugums bija liels. Mēs visi lepojamies ar to,» sacīja Ameriks.