Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pabriks: Eiroatlantiskā integrācija ir nākotnes veiksmes atslēga

Svētdien aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), uzrunājot Briseles foruma dalībniekus diskusijā «Ko Eiropa vēlas no ASV?», uzsvēra, ka eiroatlantiskā integrācija ir nākotnes veiksmes atslēga un to nedrīkst novērtēt par zemu, portālam «Apollo» pavēstīja Aizsardzības ministrijā.

«ASV atbalsts miera un stabilitātes nodrošināšanā ir ļoti svarīgs gan globālā mērogā, gan Eiropas kontinentā, jo ASV iegulda lielāko daļu no NATO resursiem un spējām,» sacīja Pabriks. «Ir laiks panākt vienlīdzību, jo nav iespējams veidot labas attiecības, ja viena no pusēm tajās ilgstoši iegulda daudz vairāk nekā otra.»

Ministrs norādīja, ka Eiropas valstīm ir jādefinē kopīgi mērķi un jāizstrādā plāns, kā tos sasniegt, lai parādītu Eiropu kā nopietnu, atbildīgu un uzticamu sadarbības partneri. Eiropas un ASV brīvās tirdzniecības vienošanās ir viena no iespējām veicināt abu ekonomiku sadarbību, un Eiropai jābūt gatavai tajā iesaistīties.

«Ja Eiropas valstis turpinās iesaldēt aizsardzības spēju, kas nepieciešamas, lai cīnītos ar mūsdienu izaicinājumiem un nodrošinātu ekonomisko izaugsmi, attīstību, Eiropa turpinās būt atkarīgi no ārējo partneru atbalsta, kas ir pārāk riskanti,» uzsver Pabriks.

Diskusijas dalībnieki secināja, ka ASV no Eiropas sagaida aktīvāku rīcību globālās drošības vides stiprināšanā, kā labu piemēru minot Eiropas Savienības valstu vadošo lomu operācijā Lībijā. Tāpat nepieciešams sadarboties, meklējot kopīgus risinājumus kompleksajiem draudiem, kas mūsdienu pasaulē kļūst arvien aktuālāki.

«Mūsdienu izaicinājumi ir daudz sarežģītāki, kā tie, ar kuriem sastapāmies pirms pusgadsimta, tādēļ arī līdzekļi, ar kuriem tos pārvarēt, ir kļuvuši daudz kompleksāki,» norāda aizsardzības ministrs.

Diskusijā «Ko Eiropa vēlas no ASV?» kopā ar Latvijas aizsardzības ministru piedalījās Itālijas bijušais ārlietu ministrs Franko Fratini, ASV Starptautisko attiecību padomes vecākais pētnieks Čārlzs Kupčans un Eiropas Ārpolitisko sakaru dienesta ģenerālsekretārs Pjērs Vimonts. Diskusiju vadīja Pēters Špīgels no Briseles «Financial Times».