Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB policistu aizturējis par 20 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes izmeklētājs Viktors Dzenis kādam uzņēmējam bija solījis neierosināt kriminālprocesu pret atlīdzību - 20 000 eiro, liecina TV3 raidījuma «Nekā personīga» rīcībā esošā informācija.

Saņemot pusi no summas jeb 10 000 eiro, notika policista aizturēšana, ko organizēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Pagājušajā piektdienā policista automašīnas virzienā tika raidītas vismaz trīs lodes.

Pārbaudēs skaidros, cik adekvāti šai operācijā KNAB piemēroja spēku un šaujamieroci, no kura lode ietriecās Dzeņa vadītās automašīnas krēslā. Taču pat Dzeņa priekšnieks ar nožēlu atzīst, ka policists ar 20 gadu stāžu, kurš izmeklēja arī «Krājbankas» lietu, visticamāk, ir nonācis korupcijas valgos.

«Viennozīmīgi, es biju šokēts. Ne tik daudz par faktu, jo es esmu gatavs šādām situācijām, nav noslēpums, ka policisti arī izdara noziegumus. Bet, kad es uzzināju, ka runa ir par šo izmeklētāju, man bija ļoti liels šoks- nepazinu personīgi, bet sanāksmēs viņš bieži ziņoja par savu lietu izmeklēšanu un man bija radies priekšstats, kā par zinošu, erudītu izmeklētāju,» teica Valsts policijas šefs Ints Ķuzis.

Dzeņa kolēģi Eduardu Ņepomņaščiju tur aizdomās par kukuļošanas atbalstīšanu.

<em><strong>KNAB policistus aizturējis par kukuļa pieprasīšanu un kukuļošanas atbalstīšanu.</strong></em>