Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Viļņā notiks Andreja Žagara iestudētās Vāgnera operas «Loengrīns» pirmizrāde

22. martā Lietuvas Nacionālajā operas un baleta teātrī notiks Riharda Vāgnera operas «Loengrīns» pirmizrāde. Jauniestudējumu veidojis Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars un radošā komanda: scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, horeogrāfe Elita Bukovska, gaismu mākslinieks Kevins Vin-Džonss, videomāksliniece Ineta Sipunova un dramaturgs Mikus Čeže, pie diriģenta pults – Lietuvas Nacionālās operas un baleta teātra muzikālais vadītājs un galvenais diriģents Roberts Šerveniks.

Kopumā šis būs jau ceturtais «Loengrīna» iestudējums Viļņas operā, tomēr pirmais, kurā «Loengrīna» izrādes radošo komandu iedvesmojusi šīs pilsētas sarežģītā pagātne.

«Vēlējāmies stāstu izspēlēt vēstures posmā, kas labi atbilstu Vāgnera operā atveidotajiem juku laikiem. Komplicētos vēstures periodos, kāds, nenoliedzami, bijis Otrais pasaules karš, jo spēcīgāka kļūst cilvēku ticība, vēlme noticēt brīnumam, kas spētu kardināli atrisināt viņu problēmas,» atklāj režisors Andrejs Žagars.

«Baznīca kara laikā ir gan ticības rituālu norises vieta, gan institūcija, kurā gūt informāciju un patvērumu visiem tiem, kas karadarbības rezultātā zaudējuši tuviniekus vai mājvietu. Viļņas ainavai tik raksturīgo krāšņo baroka baznīcu vidū īpaši izceļas monumentālā katedrāle: šim klasicisma stilā celtajam dievnamam ar skaisto kolonādi mūsu vēstījumā ir īpaša nozīme.»

LNO direktors un režisors Andrejs Žagars, kurš 2011. gadā ir ticis apbalvots ar ordeni «Par nopelniem Lietuvas labā» Virsnieka krustu, ir gandarīts par iespēju sadarboties ar Lietuvas Nacionālās operas kolektīvu un solistiem no Lietuvas, Somijas, Vācijas, Šveices un Krievijas: «Mēģinājumu procesā, strādājot ar diviem solistu sastāviem, ir jūtams, ka dziedātāju vokālā meistarība un aktierspēles dotības spēs atklāt Vāgnera mūzikas būtību.»

Operas «Loengrīns» pirmizrāde Lietuvā notiks 22. martā plkst. 19:00, tuvākās izrādes gaidāmas 23., 24. martā un 26. aprīlī.

Šis iestudējums tapis kā Viļņas un Bratislavas operu sadarbības projekts; drīzumā pēc pirmizrādes Viļņā sāksies mēģinājumi Bratislavā, kur «Loengrīna» pirmizrāde notiks 24. maijā. Vācu operas ģēnija jubilejas gads ir iezīmējis spēcīgus akcentus Andreja Žagara radošajos plānos: viņa režijā šī gada septembrī notiks arī operas «Tanheizers» jauniestudējuma pirmizrāde Maskavā, bet 2014. gada janvārī - arī Prāgā.