Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše izstāsies no «Vienotības» un dibinās jaunu partiju

Ekspremjers Einars Repše, kurš patlaban darbojas biedrībā «Latvijas attīstībai», iesniedzis partijai «Vienotība» iesniegumu par izstāšanos no partijas.

Iesniegumā «Vienotības» līderei Solvitai Āboltiņai Repše atklājis, ka viņa nākotnes plāni saistīti ar jaunas partijas dibināšanu.

«Nav noslēpums, ka manis vadītā biedrība intensīvi strādā pie Latvijas attīstības platformas, kuru piemērotā brīdī esam plānojuši piedāvāt arī plašākai sabiedrībai izvērtēšanai un iedzīvināšanai. Tā kā dzīvojam demokrātiskā sabiedrībā, lai noteiktu programmu un priekšlikumus varētu sekmīgi ieviests dzīvē, tie agrāk vai vēlāk jānodod vispārējai apspriešanai un balsošanai, lai iegūtu mandātu šo ideju īstenošanai. No tā automātiski izriet, ka biedrības «Latvijas attīstība» paspārnē izstrādātos un izdiskutētos priekšlikumus būs nepieciešams piedāvāt Saeimas vēlēšanās, iesniedzot arī to cilvēku sarakstu, kas šīs idejas atbalsta, ir piedalījušies to izstrādē un ir gatavi tās praktiski īstenot valsts pārvaldes struktūrās,» skaidroja Repše.

Ņemot vērā, ka iesniegt programmatiskus dokumentus un sarastus uz Saeimas vēlēšanām var tikai oficiāli reģistrētas politiskas partijas, Repše norāda, ka «neizbēgami nāksies paralēli biedrībai «Latvijas attīstībai» izveidot arī labēju, uz Latvijas straujāku attīstību orientētu politisko partiju».

Likums neļauj vienai personai darboties vairākās politiskās partijās vienlaicīgi, tāpēc tas esot vienīgais iemesls, kāpēc Repše nolēmis izstāties no «Vienotības». Repše pauda cerību, ka abas organizācijas sekmīgi sadarbosies arī nākotnē atbilstoši to izvirzītajām idejām un politiskajām programmām.

«Vienotības» līdere Solvita Āboltiņa norādīja, ka Repšes rīcība ir ļoti korekta un viņš esot sapratis, ka uz diviem krēsliem sēdēt nevar. Āboltiņa ar Repši netikās, bet telefoniski izrunāja šo situāciju un kopīgi vienojās par risinājumu.

Āboltiņa arī norāda, ka Repše vienmēr paliks partijas «Jaunais laiks» (JL) dibinātājs un JL ir viena no partijām, kas veido «Vienotību», tomēr tā esot katra cilvēka izvēle, vai viņš vēlas darboties tajā politiskajā spēkā, kura līdzveidošanā viņš piedalījies, vai dibināt kādu citu partiju.

«Vienotības» līdere arī pauda viedokli, ka Latvijas politikas problēma ir sašķeltība un jaunu sīkpartiju veidošanās, bet katram politiskajām spēkam, kurš jau ir politikā, jādomā par to, kā izpildīt savus uzdevumus, nevis apkarot savus konkurentus. Idejas, ar kurām tagad nāk klājā Repše, nav pretrunā ar to, pie kā strādā «Vienotība», sacīja Āboltiņa, paužot cerību, ka abas organizācijas spēs rast veidu, kā sadarboties arī turpmāk.

Arī premjers Valdis Dombrovskis (V) žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes norādīja, ka Repšes sabiedriski politiskā darbība pēdējo mēnešu laikā liecina, ka viņš ir izvēlējies iet citu ceļu - veidot biedrību un tad citu politisko spēku. «Tā ir viņa izvēlē, un mēs to respektējam,» piebilda premjers.

Kā ziņots, «Vienotībā» tika saņemts arī Edgara Jaunupa iesniegums par izstāšanos no partijas, aģentūrai LETA apliecināja «Vienotības» preses sekretāre Laila Timrota.

Iepriekš diskusijas izraisīja biedrības «Latvijas attīstībai» reklāmas kampaņa, kurā bija redzams Repše, kurš vēl bija «Vienotības» biedrs. Partija plānoja vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), lai skaidrotu, vai tā nav saistīta ar biedrības «Latvijas attīstībai» reklāmu.

Arī KNAB preses sekretārs Andris Vitenburgs iepriekš norādīja, ka biedrības «Latvijas attīstībai» izvērstā reklāmas kampaņa bija nonākusi KNAB redzeslokā un to bija paredzēts izvērtēt saistībā ar citām partiju aģitācijas kampaņām.

Tikmēr gan «Vienotības» ģenerālsekretārs Artis Kampars, gan Repše aģentūrai LETA iepriekš uzsvēra, ka nav pamata saistīt biedrības «Latvijas attīstībai» reklāmas ar «Vienotības» pašvaldību vēlēšanu kampaņu. Repše arī akcentēja, ka biedrībai «Latvijas attīstībai» nav bijis mērķa reklamēt «Vienotību» un šādi pieņēmumi ir absolūti nepamatoti.

Biedrība «Latvijas attīstībai» tika izveidota 2012.gada martā ar mērķi iniciēt diskusiju par Latvijai un tās cilvēkiem nozīmīgiem jautājumiem. Biedrības dibināšanā piedalījās Repše, Jaunups, Dans Titavs, uzņēmēji Olafs Berķis un Valērijs Belokoņs un citi. Biedrība varētu pārtapt politiskā partijā un startēt 2014.gada 4.oktobrī plānotajās 12.Saeimas vēlēšanās.