Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fonogrāfs un komponists 80 m augstajā Rīgas Doma tornī

19. martā plkst. 19:00 Rīgas Domā uzstāsies avangarda komponists un mūziķis Jēkabs Nīmanis, kurš kopā ar fonogrāfu Maksimu Šenteļevu apmeklēja Rīgas Doma torni, lai ierakstītu katedrāles un pilsētas skaņas, kas tiks izmantotas koncertprogrammā “Lietas, kuras iedvesmo un lietas”.

Jau rīt Rīgas Domā koncertēs avangarda komponists Jēkabs Nīmanis ar īpašu koncertu, kurā atskaņos savus skaņdarbus no izrādēm “Voiceks”, “4est” un “Partitūra Ekosistēmai”, kā arī būs dzirdamas īpaši katedrālei radītas kompozīcijas. Nedēļu pirms koncerta Nīmanis un Šenteļevs devās skaņu meklējumos Rīgas Domā, pētot gan katedrāles akustiku, gan apmeklēja tās 80 m augsto torni, lai ar īpaši jūtīgu skaņas lasītāju uztvertu senās ēkas un apkārtējās pilsētas radītās vibrācijas, ko tie izmantos koncertprogrammā.

Līdztekus pianista Uģa Krišjāņa un diriģenta Artūra Ancāna vadītā “Swedbank” kora izpildījumam, klausītājiem būs iespēja dzirdēt un pirms koncerta arī klātienē skatīt Nīmaņa un Šenteļeva roku darinātus oriģināl instrumentus.

Komponists Jēkabs Nīmanis par koncertu stāsta, ka "Lietas kuras iedvesmo un lietas ir apzīmējums daļai no tā, kas mani ir aizrāvis un izraisījis interesi pēdējos gadus. Tās ne vienmēr ir arvien jaunas frekvenču kombinācijas elektroakustiskajā un akustiskajā skaņu pasaulē, es vēlos arī uzsvērt senākas mūzikas ietekmi. Koncerts nav par mani, es vienkārši meklēju tēmas sarunai starp māksliniekiem, klausītajiem, šo mirkli un vietu. Sarunas, kas notiek bez vārdiem, ieklausoties, iztēlojoties."

Biļetes pieejamas Rīgas Doma kasē un www.eKase.lv. Biļešu cena ir Ls 7, studentiem, skolēniem un pensionāriem Ls 5. Līdz 7 gadu vecumam bez maksas.

Visi ienākumi tiks novirzīti Rīgas Doma jaunās vitrāžas „Ar degsmi par brīvu Latviju” izveidei.