Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Video: «Mūsdienu Atlantīda» ar vienu iedzīvotāju

Argentīnā ir pilsēta Epekuena, kuru 1985.gada 10.novembrī pēc ilgstošiem lietiem iznīcināja plūdi. 25 gadus tā gulējusi zem ūdens, taču tagad tas pamazām sāk atkāpties un paveras pilsētas brīnumainās, spokainās drupas.

Epekuena reiz bija dzīvības pilna tūrisma pilsēta Buenosairesas dienvidos. Katru gadu to apmeklēja 20 000 tūristu, tajā bija neskaitāmas viesu mājas un viesnīcas.

Tika uzskatīts, ka Epekuena jeb «mūžīgais avots» var dziedēt depresiju, reimatismu, ādas slimības, anēmiju un citas slimības.Tās dziedinošās spējas izslavētas gadu simteņiem - īpaši pilsētas lagūnas ūdeņi.

Kad sākās plūdi, 1500 pilsētiņas iedzīvotāji pēdējā brīdī paspēja savākt savu iedzīvi un aizbēgt - ielās joprojām redzamas vecas, steigā pamestas automašīnas.Sāļais ūdens atstājis sudrabaini baltus nospiedumus uz tās celtnēm.

48 gadus vecā pilsētiņas iedzīvotāja Norma Berga aģentūrai AFP stāsta, ka pirmie par plūdiem «ziņojuši» dzīvnieki - kaķi un suņi aizbēguši no mājām vairākas dienas pirms liktenīgās dienas.

Kopš 2009.gada ūdens līmenis pilsētiņā pakāpeniski krītas. Pilsētā pašlaik dzīvo tikai viens cilvēks - 81 gadu vecais Pablo Novaks.