Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

65% atbalsta lauksaimniecības zemes pārdošanas ierobežojumus

Valdībā tiek plānots skatīt priekšlikumus, kas paredz ierobežot lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārdošanu ārvalstniekiem. Divas trešdaļas (65%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem personīgi atbalsta lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārdošanas ierobežošanu ārvalstniekiem (38% - noteikti atbalsta; 27% - drīzāk atbalsta). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, martā veiktais pētījums.

Salīdzinoši biežāk šādus lauksaimniecības zemes ierobežojumus atbalsta šādu sociāli demogrāfisko grupu pārstāvji - vīrieši, latvieši, lauku teritorijās dzīvojošie, zemgalieši un pensionāri.

Ceturtā daļa (26%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka nevajadzētu ierobežot lauksaimniecības zemju pārdošanu ārvalstniekiem (11% - noteikti neatbalsta; 15% - drīzāk neatbalsta). Jaunieši, pašnodarbinātie, iedzīvotāji ar zemiem personīgajiem vai ģimenes ikmēneša ienākumiem (līdz 100 latiem uz cilvēku), kā arī cittautieši un nepilsoņi ir tie, kas salīdzinoši biežāk ir pret lauksaimniecības zemju pārdošanas ierobežošanu ārvalstniekiem.

9% aptaujāto nav konkrēta viedokļa par šo tēmu.

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 12. līdz 14. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.