Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ryanair» lidmašīna izraisa ārkārtas situāciju Spānijas lidostā

Īrijas zemo cenu aviokompānija «Ryanair» saņēmusi brīdinājumu par to, ka divi tās piloti nav ievērojuši drošības pasākumus un nosēdinājuši lidmašīnu, nelūdzot gaisa satiksmes kontrolieru atļauju Alikantes lidostā Spānijā, vēsta «express.co.uk» .

Britu un holandiešu izcelsmes piloti, kuru vadītajā lidmašīnā «Boeing 737» atradās 174 pasažieri, un kas lidoja no Lielbritānijas Īstmidlendas lidostas uz Spāniju, apgalvo, ka vienkārši aizmirsuši sazināties ar gaisa satiksmes kontrolieriem. Savu kļūdu abi apjēguši tikai tad, kad lidmašīna jau bija nolaidusies.

Abi atvainojušies gaisa satiksmes kontrolieriem, kas savukārt paziņojuši, ka viņiem nāksies par to atskaitīties Spānijas bruņotajiem spēkiem, kas jau informēti par situāciju. Gaisa satiksmes kontrolieri bija centušies sazināties ar pilotiem, izmantojot standarta ārkārtas situāciju frekvenci, bet piloti bija nogriezuši skaņu. «Ryanair» paziņojis Spānijai, ka tā ir ierasta prakse kompānijas pilotu vidū, lai «nekas nenovērstu viņu uzmanību».

Spānijas Civilās aviācijas Negadījumu un incidentu un izmeklēšanas komisija paziņojusi kompānijai, ka «Ryanair» apdraudējis lidostu.

«Ryanair» turklāt paspējusi izdzēst «melnās kastes» ierakstus, kurā tiek ierakstītas pilotu sarunas, kaut arī tās jāsaglabā 60 dienas. Savu kļūdu gan kompānija atzinusi.