Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis: Ministra demisijas pieprasījums apgrūtina koalīcijas darbu

Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) pieprasījums pēc iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) demisijas ir koalīcijas līguma pārkāpums un apgrūtina koalīcijas un valdības turpmāku darbu, uzskata Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Premjers žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes uzsvēra, ka partneri aicināja VL-TB/LNNK šādu pieprasījumu nevirzīt, jo tas ir tiešs koalīcijas līguma pārkāpums. Tomēr pagaidām par tālākiem soļiem saistībā ar šādu koalīcijas līguma pārkāpumu ir pāragri spriest, sacīja valdības vadītājs.

Taujāts, vai, viņaprāt, koalīcija joprojām eksistē, Dombrovskis atbildēja, ka pašreizējā situācija ir «problēma» un VL-TB/LNNK tika norādīts, ka tas apgrūtina gan koalīcijas, gan valdības darbu.

Premjers vairījās konkrēti atbildēt uz jautājumiem par šādas situācijas sekām, vien norādot, ka tas būšot tālāko politisko konsultāciju jautājums.

Savukārt VL-TB/LNNK līderis Raivis Dzintars akcentēja, ka «Latvijas politikā reizēm mēdz notikt ārkārtas situācijas», un nepieredzēta situācija bijusi arī satiksmes ministra apstiprināšana ar opozīcijas balsīm, ignorējot koalīcijas līgumā ietverto normu. Turklāt Kozlovska demisijas pieprasījums nav tikai politiska rakstura jautājums, bet vērtību, cilvēciskuma un arī jautājums par latviešu karavīru piemiņu un godu, piebilda deputāts.

Dzintars pauda viedokli, ka arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam (RP) šajā situācijā būtu jārīkojas, jo Rīgas dome ir vistiešākajā veidā atbildīga situāciju 16.martā.

Vienlaikus VL-TB/LNNK pārstāvis arī sacīja, ka koalīcijā ir panākta vienošanās ieviest sistēmu, lai līdzīgas situācijas pie Brīvības pieminekļa nekad nevarētu atkārtoties, proti, turpmākajos gados 16.martā un citos datumos cilvēki varēs netraucēti pieminēt kritušos cīņas biedrus. Tāpēc koalīcijā panākta vienošanās izveidot darba grupu, lai pieņemtu nepieciešamos likuma grozījumus, un darba rezultātam jābūt pēc diviem mēnešiem.

Tikmēr Reformu partijas (RP) frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edmunds Demiters pauda neizpratni, kāpēc Rīgas dome pieļāva, ka 16.martā vienā laikā un vietā notika šie pasākumi, jo policija bija informējusi Rīgas domi par iespējamiem riskiem. Savukārt policija rīkojās profesionāli un darīja to, kas bija jādara - nepieļāva neadekvātas darbības ne no vienas no pusēm, piebilda RP politiķis.

Arī pie frakcijām nepiederošo deputātu pārstāvis Viktors Valainis pauda viedokli, ka iekšlietu ministrs izdarījis visu iespējamo, lai 16.martā izdotos izvairīties no sadursmēm.

Tāpat Demiters pauda neizpratni par «neadekvātu» nacionālās apvienības deputātu uzvedību 16.martā pie Brīvības pieminekļa, uz ko Dzintars atbildēja, ka tas, ko darīja nacionālās apvienības deputāti 16.martā, faktiski esot bijis tas, kas bija jādara policijai - «jācenšas novērst likuma pārkāpumu mūsu skatījumā, nodrošinot netraucētu pasākuma norisi».

Vienlaikus VL-TB/LNNK līderis atzina, ka konkrētam deputātam ir jāuzņemas atbildība par saviem izteikumiem attiecībā uz policijas darbiniekiem, jo tas nav pieļaujami.

Kā ziņots, nacionālā apvienība šodien nolēma oficiāli pieprasīt iekšlietu ministra Rihards Kozlovska (RP) demisiju saistībā ar ministra rīcību 16.martā. Nacionālā apvienība uzskata, ka policijas rīcība, «pieļaujot latviešu leģionāru klaju zaimošanu pie Brīvības pieminekļa, bija nepieļaujams notikums, kas nekad vairs nedrīkst atkārtoties».

Nepieciešamie deputātu paraksti jau ir savākti, un nacionālā apvienība Saeimā jau ir iesniegusi lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu iekšlietu ministram, aģentūru LETA informēja VL-TB/LNNK preses sekretāre Laila Ozoliņa.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli Saeimas lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu ministram var iesniegt ne mazāk par desmit deputātiem. Šāds jautājums iekļaujams Saeimas sēdes darba kārtībā ne agrāk par piecām dienām, bet ne vēlāk par desmit dienām pēc tā izsniegšanas deputātiem. Līdz ar to parlamentā šo jautājumu varētu skatīt nākamnedēļ.

Ņemot vērā, ka 25.martā beidzas parlamenta ziemas sesija, rīt plkst.9.45 Saeimas Prezidijs lems par parlamenta ārkārtas sēdes sasaukšanu, kurā varētu tikt skatīts šis jautājums.