Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānijas koronera dienests atliek Alisas nāves apstākļu izvērtēšanu

Lielbritānijas koronera dienestā atlikta Latvijas valstspiederīgās Alisas Dmitrijevas nāves apstākļu izskatīšana, jo policija turpina izmeklēt lietu.

17 gadus vecās Alisas Dmitrijevas mirstīgās atliekas tika atrastas 2012.gada 1.janvārī Norfolkā.

Bija paredzēts, ka tuvākajās nedēļās koronera dienests sāks izskatīt Dmitrijevas nāves apstākļus, taču Norfolkas policija pavēstīja, ka lietas izmeklēšana turpinās, tāpēc sēde atlikta.

«Alisas Dmitrijevas nāves apstākļu izvērtēšana tiek atlikta, jo turpinās izmeklēšana. Mēs turpinām cieši sadarboties ar koronera dienestu un gatavojam iesniegšanai izmeklēšanas materiālus,» pavēstīja Norfolkas policijas pārstāve.

Kā jau LETA iepriekš ziņoja, Lielbritānijas policija nonākusi strupceļā Latvijas valstspiederīgās Alisas Dmitrijevas slepkavības lietā.

Dmitrijevas slepkavības lietas izmeklēšanas vadītājs Norfolkas policijas inspektors Džess Fraijs vairākkārt vērsies pie sabiedrības, lūdzot pieteikties policijā ikvienu, kam ir kāda informācija par meitenes nāves apstākļiem.

Saistībā ar Dmitrijevas slepkavības lietu iepriekš aizturēti divi 28 un 31 gadu veci vīrieši, taču viņi netiek turēti aizdomās par līdzdalību slepkavībā, bet gan attiecībā uz citiem likumpārkāpumiem, kas varētu būt pastrādāti saistībā ar Alisas nāvi.

Dmitrijevas lietas izmeklēšanas vadītājs inspektors Džess Fraijs pavēstījis, ka pret abiem vīriešiem netiks sākta kriminālvajāšana.

Fraijs atzina, ka «pašlaik nav pietiekamu pierādījumu, lai pret kādu personu sāktu kriminālvajāšanu».

«Mēs esam ļoti neapmierināti, jo mums ir milzīgi daudz informācijas, milzīgi daudz pierādījumu, mēs lietojām dažādas zinātnes tehnikas, lai mēģinātu to novest līdz pozitīvam iznākumam,» sacīja inspektors.

«Lieta nekad netiks slēgta. Ja mums izdosies atrast jaunus pierādījumus, mēs darīsim visu iespējamo, lai to virzītu,» sacīja inspektors.

Kā ziņots, 17 gadus vecās Alisas Dmitrijevas līķis sadalīšanās stadijā tika atrasts Jaungada dienā Lielbritānijas karalienes Elizabetes II lauku īpašumā Sendringhemā.

17 gadus vecā Alisa Dmitrijeva pazuda 2011.gada 31.augustā. Meitene jau iepriekš mēdza nenakšņot mājās, tādēļ viņas ģimene policijā par viņas pazušanu ziņoja 6.septembrī. Norfolkas miertiesa 10.janvārī sāka oficiālu izmeklēšanu par Dmitrijevas nāves apstākļiem.

Alisa pēdējo reizi dzīva redzēta 2011.gada 31.augustā neilgi pēc pusnakts Kingslinnas pilsētā, kur viņa iekāpusi pie diviem vīriešiem zaļā «Lexus GS300» markas automašīnā.

Meklēto automašīnu policisti marta vidū atrada kādā metāllūžņu laukumā Visbīčā.

Kaut arī meitenes nāves iemeslu ekspertiem pagaidām nav izdevies noskaidrot, policija Dmitrijevas nāvi uzskata par slepkavību.

Policisti noskaidrojuši, ka Alisa naktī uz 31.augustu piedalījusies kādā ballītē automašīnu stāvvietā Snetišemas pludmalē, kas atrodas aptuveni desmit kilometru attālumā no Sendringhemas. Kā liecina policijas rīcībā esošā informācija, Alisa iepriekš - 30.augusta vakarā - bija pludmalē, kā arī atgriezās tur pēc pusnakts, ierodoties zaļā «Lexus» automašīnā.

Izmeklētāji uzskata, ka meitene nogalināta drīz pēc tam. Pagaidām nav skaidrs, vai viņa nogalināta pludmalē un pēc tam viņas mirstīgās atliekas pārvestas, vai arī viņa devusies kādam līdzi uz Sendringhemu un tur nogalināta.

Nekas neliecina, ka Alisa būtu piedzīvojusi seksuālu uzbrukumu. Tāpat policija noliedz presē izskanējušos apgalvojumus par Alisas aizraušanos ar narkotikām, norādot, ka mirstīgajās atliekās narkotiku pēdas nav atrastas.

Lielbritānijas policija vairākkārt aicinājusi Visbīčas un Kingslinnas iedzīvotājus, īpaši latviešu, lietuviešu un krievu kopienas pārstāvjus, vērsties policijā, ja viņiem ir kāda informācija par Alisas gaitām 2011.gada augusta pēdējās un septembra pirmajās dienās.

Policisti pieļauj iespēju, ka Alisas slepkava varētu būt jau aizbēdzis no Lielbritānijas.