Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Meteoroloģisko pavasari vēl nāksies pagaidīt

Meteoroloģiskais pavasaris, ko definē kā stabilu diennakts vidējās gaisa temperatūras paaugstināšanos virs nulles, Latvijā sāksies ne agrāk kā Lieldienās, liecina pašreizējā «Global Forecast System» prognoze.

Astronomiskais pavasaris visā Zemes ziemeļu puslodē iestāsies 20.martā plkst.13.02. Šajā brīdī būs pavasara ekvinokcija - Saules diska centrs šķērsos debess ekvatoru virzienā no debess sfēras dienvidu puslodes uz ziemeļu puslodi.

Līdz ar to meteoroloģiskā pavasara atnākšana šogad gaidāma vismaz desmit dienas pēc astronomiskā pavasara iestāšanās. Saskaņā ar ilggadējiem vidējiem rādītājiem diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili virs nulles Latvijā parasti paaugstinās periodā no 18.-19.marta jūras piekrastē līdz 27.-29.martam valsts austrumos, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Pērn meteoroloģiskais pavasaris Latvijas lielākajā daļā sākās 10.-11.martā, 2011.gadā tas iestājās pakāpeniski - Latvijas rietumu un centrālajos novados jau 8.-10.martā, bet daļa Latgales un Vidzemes meteoroloģisko pavasari sagaidīja tikai 1.aprīlī. Savukārt 2010.gadā no 19.marta diennakts vidējā gaisa temperatūra visā Latvijā stabili pakāpās virs nulles atzīmes.

Jau vēstīts, ka šā gada marts, visticamāk, kļūs par aukstāko pavasara mēnesi Latvijā kopš 2005. vai 1987.gada. Līdz šim martā bijušas deviņas naktis, kurās gaisa temperatūra vietām valstī noslīd zem -20 grādu atzīmes, - tikpat, cik iepriekšējos trīs ziemas mēnešos kopā.