Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ērču encefalīta vakcīnām šogad esot krietns cenu kāpums

Šogad krietns cenu kāpums skāris ērču encefalīta vakcīnas, vēstī apdrošināšanas kompānijas «If» apkopotā informācija.

Apdrošinātājs vēstī, ka Austrijas zāļu ražotājs, kas Latvijas tirgū atrodas dominējošā stāvoklī un piedāvā ērču encefalīta vakcīnu «TicoVac», būtiski palielinājis vakcīnas cenu un pašlaik tās cenas svārstās no 23 līdz pat 27 latiem.

Minētā situācija visvairāk uztrauc pakalpojumu sniedzējus - medicīnas iestādes un poliklīnikas, kuriem nāksies taisnoties klientiem par cenu sadārdzinājumu un uzklausīt pārmetumus, liecina «If Apdrošināšana» veiktā veselības iestāžu partneru aptauja.

Pēdējā pusgada laikā ražotājs jau trīs reizes ir palielinājis «TicoVac» cenu un pašlaik vakcīnas cena jau pārsniegusi 20 latu robežu. Savukārt vācu ražotāja vakcīna «Encepur», kas ir lētāka, pašlaik Latvijā ir pieejama ļoti ierobežotā daudzumā un tirgū faktiski pieejama tikai «TicoVac» vakcīna, vēstī kompānijā.

«Esam apzinājuši situāciju un pašlaik TicoVac cena medicīnas iestādēs un poliklīnikās nekur nav zemāka par 20 latiem. Turklāt atsevišķās pilsētās ārpus Rīgas, kur nav daudz iestāžu, kas piedāvā vakcināciju, ērču encefalīta vakcīnas cena ir pat 27 lati. Tādējādi, cilvēkiem, kas šogad tikai sāks vakcinēties (t.i veiks pamata vakcināciju), nāksies rēķināties ar ievērojamu naudas summu. Nosacīti labā ziņa ir tā, ka revakcināciju var veikt ar jebkuru no vakcīnām, jo būtisku atšķirību starp abu vakcīnu iedarbīgumu nav,» informē kompānijas Personu risku grupas vadītāja Ilma Svekre.

Speciālisti cenu atšķirības un svārstības skaidro ar konkurenci vakcīnu ražotāju starpā un tieši ērču encefalīta vakcīnu cenas visvairāk izjūt konkurenci.

«If Apdrošināšana» dati arī liecina, ka veselības apdrošināšanas polišu segumā vakcinācijas pakalpojums ir viens no pieprasītākajiem un aptuveni 80% no visām polisēm ir izvēlēts kāds no vakcinācijas segumiem.

Ērču aktivitātes periods Latvijā ilgst no aprīļa sākuma līdz oktobra beigām. Taču labvēlīgos laika apstākļos periods var būt arī garāks. Latvijas infektoloģijas centra sniegtā informācija liecina, ka pēdējos gados atsevišķi saslimšanas gadījumi konstatēti arī decembra un janvāra mēnešos.