Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RD departaments «uzdzīvo»: nopērk 14 visdārgākos «iPad» modeļus

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) apšauba, vai Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam vajadzīgi 14 planšetdatori «iPad 3», kurus departaments iegādājies.

Rīgas domē portāls «Apollo» uzzināja, ka Ušakovs uzdevis iegādātos planšetdatorus nodot Rīgas jauniešu centra «Kaņieris» lietošanā.

Rīgas domes priekšsēdētājs uzskata, ka departamenta iepirkumā izdarītā izvēle iegādāties visdārgākos «iPad» modeļus ar vislielāko atmiņas ietilpību nav pamatota. Lai lemtu par tālāko rīcību, Ušakovs pieprasījis departamenta direktora Gunta Helmaņa paskaidrojumus.

«Pēc departamenta pasūtījuma veiktā planšetdatoru iepirkuma specifikācija nav pamatota ar departamentā veicamiem uzdevumiem. Tas liek apšaubīt šāda pirkuma vajadzīgumu. Planšetdatori tiks nodoti jauniešu centram - jaunieši savu datorprasmju attīstīšanai noteikti zinās, kā pilnībā izmantot šīs modernās datortehnikas iespējas. Bet departamentam ir jāatbild par savu iepirkumu lietderību,» norāda Ušakovs.

Helmanis šodien uz tālruņa zvaniem neatbildēja. Kā aģentūrai LETA skaidroja departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Vilde, viņš atrodas sanāksmē.

Vilde atzina, ka planšetdatori iegādāti «departamenta vadībai», bet komentārus par to, kādam nolūkam planšetdatori iegādāti un kādas īpašības tos padara par noderīgākiem nekā parastie datori vai klēpjdatori, kā arī to, kas šīs ierīces lietojuši kopš iegādāšanās brīža, Vilde solīja sniegt trešdien.