Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers turpina izvairīties no komentāru sniegšanas par dzīvokli

Eksprezidents Valdis Zatlers (RP) arī pēc tam, kad sabiedrībai bijusi iespēja iepazīties ar viņa dzīvokli, turpina izvairīties no komentāru sniegšanas.

Viņš šodien žurnālistiem uzsvēra, ka nav piedalījies kādu lēmumu pieņemšanā, tāpēc norobežojas no šī jautājuma un komentārus nesniegs.

Arī taujāts par vannas istabas izbūves un virtuves ierīkošanas iecerēm Zatlers komentārus nesniedza.

Kā ziņots, pēc Zatlera lūguma pašreizējās virtuves vietā tiks izbūvēta vannas istaba, bet virtuve tiks ierīkota vienā no istabām. «Līdz ar to ir jāpārnes daļa komunikāciju, jāveic jauno santehnikas iekārtu uzstādīšana, kas kopumā mums ir arī nepieciešams, jo esam plānojuši pārbaudīt visas komunikācijas attiecībā uz ūdensvadu un kanalizāciju,» šodien sacīja VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) būvniecības direktora pienākumu izpildītājs Artis Dzirkalis. Viņš gan apgalvoja, ka šāds jaunais plānojums nerada papildus remonta sadārdzinājumu, jo pašreizējā vannas istabā jebkurā gadījumā būtu jāveic remonts. Tāpat dzīvoklī daļēji tiks mainīta apkures sistēma un daļēji veikta elektroinstalācijas nomaiņa.

Jau pirms tika nopirkts nepilnus 196 kvadrātmetrus plašais dzīvoklis Elizabetes ielā eksprezidenta Valda Zatlera vajadzībām, bija skaidrs, ka tajā būs nepieciešami papildu uzlabojumi, vienlaikus nebija zināms, cik tie izmaksās, šodien žurnālistiem izrādot bijušās valsts pirmās personas vajadzībām iegādāto mājokli, sacīja Dzirkalis.

Taujāts, vai valsts nav «nošāvusi greizi», par 484 934 latiem iegādājoties dzīvokli, kura remontam vēlāk vēl nepieciešami aptuveni 80 000 latu, VNĪ pārstāvis sacīja: «Es nevaru komentēt dzīvokļa iegādi, jo bija vesela komisija, kas izlēma par šā dzīvokļa iegādi.» Vienlaikus viņš uzsvēra, ka no tolaik pieejamā piedāvājuma šis dzīvoklis bijis pats lētākais.

Dzīvoklis piedzīvos arī kosmētisko remontu, daļēji tiks atjaunots grīdas segums, un tiks veikta rekonstrukcija divām dzīvoklī esošajām autentiskajām krāsnīm. «Ja jūs pievērsīsiet uzmanību apdarei, tad varbūt pirmajā iespaidā tā izskatās pietiekami laba, bet reāli apdare ir pilnīgi nolietojusies, jo dzīvoklis ir remontēts vairāk nekā pirms desmit gadiem, sienas ir ar dažādām plaisām, ar mitruma radītiem bojājumiem virs logiem. Dekoratīvās karnīzes ir saplaisājušas un vietām jau draud arī nokrist,» teica Dzirkalis.

«Visas šīs pozīcijas saliekot kopā, pa sīkumiem veidojas tās lielās summas,» lielās remonta izmaksas pamatoja VNĪ pārstāvis, norādot, ka papildu problēmas sagādās arī tas, ka remontdarbiem citu mājas iedzīvotāju ērtību dēļ jāparedz konkrēti laiki. Pēc Dzirkaļa aplēsēm, līdzīga dzīvokļa kapitālremonts šobrīd maksātu divas reizes dārgāk.

Likumā «Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu» noteikta garantija, ka, atstājot prezidenta amatu, persona, kas bijusi ievēlēta par Valsts prezidentu, saņem no valsts lietošanā vienu valsts dzīvokli. Eksprezidentu dzīvoklis ir valsts īpašums. Valsts prezidenta kanceleja maksā par dzīvokļa īri, veic komunālos maksājumus, gādā arī par dzīvokļa uzturēšanu lietošanas kārtībā.

Patlaban Saeimā tiek skatīti grozījumi likumā «Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu». Likumprojektā, ko Saeimā iesniedzis Valsts prezidents Andris Bērziņš, rosināts atteikties no eksprezidentu nodrošināšanas ar dzīvokli pēc prezidentūras. Kā kompensējošu mehānismu piedāvāts palielināt bijušā prezidenta ikmēneša pensiju, kas dotu iespēju brīvi izvēlēties sev mājokli.