Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NVA sāk īstenot bezdarbnieku mobilitātes pabalstu programmu

No šodienas Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sāk īstenot atbalsta pasākumu «Darbs Latvijā», nodrošinot saviem klientiem finansiālu atlīdzību transporta un īres izdevumu segšanai pirmos četrus darba mēnešus, aģentūru LETA informēja NVA.

Šim pabalstam var pieteikties tie bezdarbnieki, kas vismaz sešus mēnešus bijuši reģistrēti NVA. Arī potenciālajai darbavietai ir jābūt reģistrētai NVA, tāpēc aģentūra aicina visus darba devējus, kas meklē darbiniekus, aktīvi reģistrēt vakances NVA.

«Šī mobilitātes programma ļaus sarosīties un palīdzēs tiem bezdarbniekiem, kas nevarēja līdz šim pieņemt darba piedāvājumu, jo pietrūka naudas nokļūšanai uz darba vietu. Cilvēkam, iesaistoties šajā programmā, būs jāizlemj, vai viņš ik dienu vēlēsies doties uz darbu, izmantojot savu transporta līdzekli vai sabiedrisko transportu, vai īrēt mītnes vietni. Svarīgākais, ka cilvēkam būs paplašinātas iespējas izvēlēties darbu tepat Latvijā, nepametot tuviniekus,» norāda NVA pārstāve Solveiga Kabaka.

Kā ziņots, reģionālās mobilitātes atbalsta pasākums paredzēts darba vietās Latvijas teritorijā, lai galvenokārt veicinātu darba spēka mobilitāti reģionos ārpus Rīgas, izņemot, ja galvaspilsētā darba devējs piedāvās vienlaikus sākt darba tiesiskās attiecības ar vismaz 25 NVA reģistrētiem bezdarbniekiem.

Pabalsts būs pieejams četrus mēnešus, un tā maksimālā summa nevarēs pārsniegt 280 latus. Pabalsta izmaksas gaitā būs iespējamas variācijas atkarībā no konkrētā cilvēka vajadzībām un attaisnojuma dokumentiem, piemēram, ja bezdarbnieks saņems pirmo avansu 100 latu apmērā, tad pārējos trīs mēnešus viņam izmaksās ne vairāk kā 60 latus.

Maksimālais pabalsta izmaksas termiņš būs četri mēneši, jo iecerēts, ka šajā laikā darba vieta kļuvusi par pastāvīgu.

Šogad programmā «Darbs Latvijā» paredzēts kopumā 98 000 latu finansējums, kas ļaus atbalstīt vismaz 350 bezdarbniekus. Šogad programma tiks īstenota pilotprojekta veidā, proti, programmas gaitā tiks analizēts, vai programma ir piemērota bezdarbnieku vajadzībām, vai paredzētās atbalsta summas ir adekvātas un vai programmā nebūtu nepieciešamas vēl kādas citas izmaiņas.