Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vilks: Kiprai ātri jāvienojas par risinājumu krīzes pārvarēšanai

Kipras krīze jārisina nekavējoties tā, kā konkrētajā situācijā un ar pieejamajiem resursiem gan vietēji Kiprā, gan starptautiskās finansiālās palīdzības veidā ir iespējams vienoties, uzskata mūsu valsts finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Iepriekšējās sarunas bija ilgstošas. «Kipras valdībai noteikti vajadzēja izvērtēt visu aizdevēju izvirzīto prasību iespējamās sekas, tās spēju savas apņemšanās īstenot, kā arī iespēju samazināt valsts kopējā parādu sloga pieauguma apmērus līdz tādam, ko Kipras valsts spēj pārvaldīt. Ir jāapzinās, ka jebkuram aizdevumam līdzi nāk nosacījumi, un vienmēr tiks meklēts individuālajai situācijai vispiemērotākais risinājuma variants, tādēļ nepastāv un būtu kļūdaini runāt par vienu pareizo,» šādu finanšu ministra nostāju biznesa portālam «Nozare.lv» pauda Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis.

Ministrs uzsver, ka jebkuras krīzes sekas ir pietiekoši smagas, bet krīzes situācijās svarīgākais ir izlēmība, atbildība un savlaicīgums.

Vilks domā, ka risinājumiem ir jābūt solidāriem visai Kipras sabiedrībai. Viņaprāt, mazo depozītu jeb depozītu zem 100 000 eiro (70 000 latu) aplikšana ar nodevu gan nav labs precedents. Kipras parlaments to arī nav atbalstījis.

«Uzskatu, ka Kipras politiķiem pēc iespējas ātrāk ir jāspēj vienoties ar sabiedrību un starptautiskajiem aizdevējiem par piemērotāko risinājumu krīzes pārvarēšanai. Es sagaidu drīzu un pārliecinošu risinājumu no valdības kolēģiem Kiprā,» norāda Vilks.

Kā ziņots, otrdienas vakarā Kipras parlamenta deputāti ar lielu balsu vairākumu noraidīja vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par finanšu sistēmas glābšanu, kas paredzēja vienreizēja nodokļa piemērošanu banku depozītu turētājiem.

Eirozonas dalībvalstu finanšu ministri pēc negatīvā Kipras parlamentāriešu balsojuma paziņoja, ka viņi joprojām ir gatavi palīdzēt Kiprai.

Eiropas Centrālā banka paziņojusi, ka turpinās sniegt finanšu atbalstu grūtībās nonākušajām Kipras bankām, tādējādi visām iesaistītajām pusēm nodrošinot vairāk laika, lai rastu izeju no strupceļa, ko radījis Kipras parlamenta balsojums.