Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arodbiedrība: «Rīgas satiksme» nelikumīgi atlaiž darbiniekus

Uzņēmums «Rīgas satiksme» (RS) pretlikumīgi, bez konsultācijām ar arodbiedrību, ir atlaidusi četrus darbiniekus, portālam «Apollo» pavēstīja arodbiedrība «Komercio Unio».

Atlaistie RS darbinieki darba uzteikšanas brīdī bija arodbiedrību biedri. Likums nosaka, ka pirms atlaišanas, darba devēja pienākums ir saņemt arodbiedrības piekrišanu darbinieka atbrīvošanai no darba. Savukārt no darbinieka ir jānoskaidro, kuru arodbiedrību biedrs viņš ir, paskaidrojot, ka šāda informācija ir nepieciešama, jo uzsākta darbinieka atlaišanas procedūra. Tomēr RS to nebija ievērojusi un, apejot likumu, par darbinieku plānoto atlaišanu informēja tikai «LABA» (Latvijas apvienoto biedru arodbiedrība).

«Komercio Unio» valdes priekšsēdētāja Ineta Muižniece norāda, ka šis gadījums ir «sakustinājis ledu» RS darbinieku vidū par LABA darbības principiem un veidiem, jo neilgi pēc tam «Komercio Unio» rindas ir papildinātas par vairāk kā 30 biedriem.

RS darbinieki uzsver, ka ir vīlušies arodbiedrībā, kura nespēj nodrošināt tās pamata funkciju – iestāties par saviem biedriem.

Atlaistie darbinieki par savu taisnību cīnīsies tiesā, savukārt «Komercio Unio» ir pieprasījusi no RS papildus informāciju un dokumentus, bet ir saņēmusi RS atbildi ar atteikumu informāciju un dokumentus iesniegt.