Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis: Kiprai ir dažas dienas laika

Kiprai ir atlikušas dažas dienas laika, lai tā vienotos ar starptautiskajiem aizdevējiem, trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

«Kipras parlaments ir pieļāvis kļūdu, un Kiprai faktiski ir dažas dienas, lai situāciju koriģētu,» sacīja premjers, komentējot otrdienas vakarā Kipras parlamenta deputātu lēmumu noraidīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par finanšu sistēmas glābšanu, kas paredzēja vienreizēja nodokļa piemērošanu banku depozītu turētājiem.

Dombrovskis sacīja, ka starptautiskā aizdevuma noraidīšana ir radījusi milzīgu nestabilitāti finanšu tirgos, pirmkārt, pašā Kiprā. «Pašreiz gan bankas, gan biržas ir slēgtas, lai finanšu tirgus reakciju nepiedzīvotu, bet ilgi šāda situācija nevar turpināties,» vērtēja premjers.

Dombrovskis uzskata, ka Kipras krīze neatstās būtisku ietekmi uz eirozonu, jo Kipras īpatsvars eirozonas ekonomikā ir zem 0,5%. «Nevar prognozēt, ka būs kādas paliekošas sekas uz eirozonu, droši vien būs īstermiņa nestabilitāte.»

Tāpat Latvijas premjers norādīja, ka mūsu valsts negrasās iesaistīties sacensībā par Kipras nerezidentu noguldījumiem un vilkt paralēles ar Latviju šajā gadījumā nevar, jo Kipras finanšu sektora īpatsvars ir daudzkārt lielāks pret valsts ekonomiku, nekā tas ir Latvijā.

Dombrovskis uzsvēra: Kipras krīzei nebūs būtiskas ietekmes uz Latvijas ekonomiku un uz Latvijas virzību uz eiro. Viņa viedoklim pievienojās arī Valsts prezidents, bilstot, ka nerezidentu nauda uz Latviju neplūdīs un tiešas ietekmes krīzei uz Latviju nebūs.

Kā ziņots, Kipras parlamenta deputāti ar lielu balsu vairākumu otrdien noraidīja vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par finanšu sistēmas glābšanu.

Tajā pašā laikā Kipras bankas kopš sestdienas pārtraukušas darbību un to atsāks vien ceturtdien saistībā ar bažām par gaidāmo depozītu aizplūšanu no Kipras bankām pēc tam, kad sestdien noskaidrojās, ka apmaiņā pret finanšu palīdzību Kipras banku klientiem par saviem depozītiem var nākties maksāt vienreizēju nodevu.