Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Polijā vara raktuvēs iesprostotie kalnrači izglābti

Polijā trešdien sekmīgi izglābti visi 19 kalnrači, kas pēc zemestrīces izraisīta iegruvuma tika iesprostoti pazemē Rudnas vara raktuvēs, ziņo Polijas Radio.

Nelaimes gadījums notika otrdien Rudnas raktuvēs, kas atrodas Silēzijas reģionā netālu no Polijas robežas ar Vāciju un Čehiju.

Zemestrīce satricināja raktuves plkst.22 (plkst.23 pēc Latvijas laika).

Zemestrīces laikā raktuvēs tika pārrautas sakaru līnijas, tādēļ ar iesprostotajiem kalnračiem nebija iespējams sazināties.

Tomēr šorīt - īsi pēc plkst.5 (plkst.6 pēc Latvijas laika) - glābējiem izdevās noteikt viņu atrašanās vietu. Desmit kalnračiem uzreiz izdevās izrāpties laukā caur šauru spraugu, bet pārējie tika atbrīvoti divas stundas vēlāk.

Lielākā daļa vīru ir sveiki un veseli un pēc izkļūšanas laukā darbinieku telpās nomazgājās un devās mājās.

Tikai viens no kalnračiem guvis traumu - trīs centimetru dziļu brūci galvā, informēja raktuvju apsaimniekotājs - vara ieguves uzņēmums KGHM.

Rudnas raktuves ir dziļākās, ko apsaimnieko KGHM. Tajās šahtu dziļums sasniedz pat 1250 metrus.

2010.gada februārī līdzīgā zemestrīces izraisītā negadījumā raktuvēs gāja bojā pieci cilvēki.

Šoreiz negadījums beidzies ar laimīgu izglābšanos.

«Tā bija ļoti smaga nakts (..). Pats galvenais, ka viņi ir vienā gabalā,» norādīja kāda kalnrača sieva, kuras vīrs bija iesprostots raktuvēs.