Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kipra vēl nespēj iegūt Krievijas palīdzību valsts glābšanā

Kipras finanšu ministrs Mihaels Sars trešdien nav spējis panākt progresu pēc diviem pārrunu raundiem Maskavā par Krievijas iespējamo palīdzību grūtībās nonākušajai valstij.

Sars tikās ar Krievijas finanšu ministru Antonu Siluanovu pirms rīkoja pārrunas ar premjerministra pirmo vietnieku Igoru Šuvalovu, lai apspriestu iespējas par jaunu Krievijas aizdevumu.

Kipra arī cer panākt nosacījumu atvieglojumus un atmaksas termiņa pagarinājumu 2,5 miljardu eiro (1,7 miljardu latu) aizdevumam, ko Krievija Kiprai piešķīra 2011.gadā un kuru nepieciešams atmaksāt 2016.gadā.

«Mums bijis ļoti labs sākums. Mums bija ļoti laba, godīga un atklāta diskusija,» žurnālistiem norādīja Sars pēc tikšanās ar Krievijas finanšu ministru.

Taču informācijas avots Krievijas valdībā ziņu aģentūrai AFP pavēstīja, ka pārrunu otrais raunds ar Šuvalovu, kurš ir tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina padomdevējs un pārrauga finanšu sektoru, nav panācis cerēto rezultātu.

Sars solījis uzturēties Maskavā, līdz tiks panākta kāda vienošanās, kas palīdzētu viņa valsts bankām izvairīties no bankrota un valstij no maksātnespējas.

Krievijas mediji ziņo, ka pārrunas Maskavā turpināsies ceturtdien.

Tikmēr Kremlis vēsta, ka Putins otrdienas vakarā no Kipras prezidenta Nika Anastasiada saņēmis telefona zvanu, kurā abi līderi apsprieduši to, kā Krievija var palīdzēt.

«Līderi analizēja iespējas, kā izkļūt no krīzes,» Krievijas ziņu aģentūrām pavēstīja Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs. «Putins kārtējo reizi pauda savas bažas par jebkādiem pasākumiem, kas varētu kaitēt Krievijas iedzīvotāju un uzņēmumu interesēm.»

Sars vizītē Krievijā ieradies dienu pēc tam, kad Kipras parlaments noraidīja ierosinājumu noteikt vienreizēju nodokli banku depozītu turētājiem apmaiņā pret starptautisko aizdevumu.