Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sarunas muzejā: Romantisma laiks

Svētdien, 24. martā, plkst. 15.00 Mākslas muzeja «Rīgas Birža» vadītāja Daiga Upeniece aicina uz «Sarunu muzejā» izstādē «Romantisma laiks» Lielajā izstāžu zālē (Doma laukumā 6, Vecrīgā), piedāvājot skatītājiem glezniecisku kultūrvēsturisku ceļojumu 19. gadsimta Nīderlandē.

Katra no 70 izstādē redzamām gleznām stāsta par ideālajām dabas un cilvēka attiecībām, nostaļģiju pēc pagātnes un sapņu universālo skaistumu, reālās dzīves traģismu un spēju palūkoties uz apkārtējo pasauli ar īpašu ironisku skatienu. Noktirnes un elpu aizraujošas ainavas, harmonijas pilni pilsētas skati, majestātiskas katedrāles, klusās dabas un emocionāli piesātinātas sadzīves ainas liek apstāties un atgriezties laikā, ko glezniecībā pazīst kā romantismu.

Romantisma laikmeta glezniecība pirms vairākiem gadiem tik ļoti iedvesmoja pazīstamu Nīderlandes televīzijas raidījumu producentu Jefu Rademakersu (Jef Rademakers), ka viņš nolēma pārdot savu kompāniju un kļūt par pilna laika mākslas kolekcionāru. Šobrīd viņam pieder viena no lielākajām holandiešu un flāmu 19. gadsimta glezniecības privātkolekcijām Eiropā (vairāk nekā 100 darbu), kura jau tika rādīta dažādās izstādēs Krievijā, Beļģijā, Somijā, Igaunijā. Tagad apjomīga darbu izlase no Jefa Rademakersa krājuma ir skatāma arī Rīgā.

Izstādei Mākslas muzejā «Rīgas Birža» ir izvēlētas slavenāko holandiešu un flāmu romantiska laika mākslinieku gleznas, kas apbur ar fascinējošu tehniskās izpildes meistarību, ļaujot skatītājam izjust tā laika atmosfēru un autora iecerēto noskaņu.

Kas ir romantisms un ko nozīmē būt romantiskam šī vārda sākotnējā nozīmē? Kāds bija 19. gadsimts realitātē un mākslinieku vīzijās? Ko un kāpēc attēloja Nīderlandes gleznotāji savos audeklos? Sarunas dalībniekus gaida Mākslas muzeja «Rīgas Birža» vadītājas un reizē izstādes kuratores Daigas Upenieces intriģējošais stāstījums-ekskursija, pārsteidzoši atklājumi, kā arī trīs mazas atslēdziņas, kas palīdzēs saprast, kā skatīties romantisma mākslu.

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Aicināti visi! Mēs Jūs gaidām!

  • Dalības maksa: ieejas biļete izstādē.

Izstāde skatāma līdz 21. aprīlim.

Plašāk par izstādi lasiet LNMM mājaslapā: »lnmm.lv».

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programma «Sarunas muzejā» piedāvā mākslas un kultūras interesentiem vienreizēju un aizraujošu iespēju sestdienas, svētdienas (plkst. 15.00) vai trešdienas (plkst. 17.00) pēcpusdienā baudīt mākslu, veidot un bagātināt savu viedokli kopā ar dažādiem mākslas jomas speciālistiem. «Sarunas muzejā» ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā. Šādas tikšanās ļauj iepazīt jaunākās izstādes personiskākā, niansētākā un informatīvi dziļākā veidā, ieklausoties un diskutējot ar klātesošajiem. Mūsu «Sarunās» mākslinieki, mākslas vēsturnieki, izstāžu kuratori un ikviens apmeklētājs atklāj sev un citiem mākslas vērtības un aktualitātes.