Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ZZS gatava atbalstīt Kozlovska, Pavļuta un Viņķeles demisijas

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) būtu gatava atbalstīt ne tikai iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) demisijas pieprasījumu, bet arī ekonomikas ministra Daniela Pavļuta un labklājības ministres Ilzes Viņķeles (V).

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis intervijā laikrakstam «Diena» vērtējot valdības, darbu kopumā saka, ka tā savu uzticību jau ir izsmēlusi.

«Visprātīgākais premjeram pie visa šī stāsta būtu pateikt divas lietas. Vai nu viņš pasaka, kā viņš nekavējoties tiks galā. Kaut vai ar šo elektrības jautājumu, ar sabiedrības saliedētības problēmām. Jo tur jau nekas nenotiek. Tur visu laiku dzen tik robežstabus iekšā. Kā apkures problēmu atrisinās? Tās ir praktiskas, smagas lietas, kas sabiedrību saviļņo. Nevis kaut kādas pseidoproblēmas. Vai arī Dombrovskis pasaka - es ar šīm lietām galā netieku - un iet,» uzskata Brigmanis.

Tomēr Brigmanis savam vērtējumam rod piebildi, proti, tas neesot tāpēc, ka ZZS palikusi opozīcijā un akli kā opozīcijas partija balsos pret visiem valdības plāniem, vai rīcību. Jā, viņš atzīst, ka jūtas kā Dombrovska valdības garants, bet savos lēmumos partija esot tāda, kurai konkrētos jautājumos esot savs redzējums.

«Situāciju pastiprināja kāds fakts. Piebildīšu tomēr, ka pats pie pieminekļa nebiju un to neredzēju. Bet, ja cilvēki stāsta un sižetā ir redzams, ka antifašistu līderis iet pie busiņa, kurā sēž visa Iekšlietu ministrijas vadība, un konsultējas, tas ir dīvaini un raisa jautājumus. Es nezinu, bet man tā teica, ka tajā busiņā sēdēja Kozlovskis un visi pārējie vadības cilvēki. Apkārt ap pieminekli viss vārās. Tikt galā ar situāciju ir uzdots viņa padotajiem policistiem. Un tu sēdi, un redzi, ka tas ir piemiņas pasākums. Un tev ir cieņa pret cilvēkiem, kas ar sirmām galvām nāk no pieminekļa. Te pēkšņi - dārdoša mūzika. Kā ar āmuru pa pieri! Bet ministrs nereaģē. Pats. Konkrēti. Neizkāpj ārā, neaiziet pie cilvēkiem,» stāsta Brigmanis.

Pēc viņa domām tas ir morālas atbildes jautājums un ministram pašam ir jāatbild, vai viņš kā augstākā atbildīgā amatpersona, redzot klaju nejēdzību, uz to reaģē. Izkāpj ārā no mašīnas, pienāk klāt un saka - ziniet, izslēdziet to visu. Es zinu, ka jums ir atļauja, bet tas ir amorāli, ko jūs darāt, stāsta Brigmanis.

Kā piemēru politiķis minēja Reģus, kad pēc liela negadījuma toreizējā labklājības ministre Dagnija Staķe atkāpās no amata, vai arī Valda Kristovska gadījumu, kad pēc ieslodzīto izmukšanas no cietuma, viņš atkāpās no iekšlietu ministra amata.