Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ģertrūdes ielas teātra izrāde «Āda» viesosies Valmieras teātrī

«Āda» ir Ingas Gailes poētiskās oriģināllugas iestudējums Andreja Jarovoja režijā, kurā varoņu pilsētas, naudas un slavas kārdinājumu džungļos izspēlē aktieri Anta Aizupe un Ivars Krasts. Mūziku īpaši šai izrādei ir sacerējis Jānis Burmeisters, tērpus veidojusi māksliniece Ieva Veita.

«Viņš – Ivars Krasts – ir mākslinieks, mūziķis, Viņa – Anta Aizupe – modele, varbūt aktrise. Bet vispirms viņi ir vīrietis un sieviete. Ivars Krasts pēc JRT pēdējā laikā spēlētajiem groteskajiem dīvaiņiem šajā izrādē šķiet ieguvis brīvību būt vīrišķīgam un izpausmēs daudzveidīgam – no atbruņojošas lirikas līdz dzēlīgai ironijai. Savukārt Antai Aizupei piemīt smalkums, inteliģence un skaistums, kurā nav ne ēnas no 21.gadsimtam raksturīgās banalitātes. [..] Veids, kādā Andrejs Jarovojs citu aiz citas kārto šķietami ikdienišķas, bet vienlaikus metaforiski spilgtas norises, ir tikpat neprognozējams un pievilcīgs kā aktieru atraisītā fiziskā eksistence un uzticības pilnā intonācija, kādā viņi vēršas viens pie otra un pie publikas.» – Valda Čakare, Kroders.lv, 16.01.2012.

Līdz ar izrādes pirmizrādi 2011.gada rudenī, Apgādā Mansards iznāca arī Ingas Gailes lugas «Āda» grāmatas versija (nopērkama grāmatnīcās un Ģertrūdes ielas teātrī).

Par spēli izrādē «Āda» Anta Aizupe tika izvirzīta 2011./2012. gada sezonas Teātra balvai «Spēlmaņu nakts» nominācijā Gada debija skatuves mākslā.

Valmieras iedzīvotāji un pilsētas viesi uz izrādi «Āda» aicināti 19.aprīlī 18.30 un 20.aprilī 13.00 Valmieras drāmas teātrī.

  • Biļetes uz izrādēm Valmierā «bilesuparadize.lv» un VDT kasē.

Rīdziniekiem un Rīgas viesiem tuvākās iespējas piedzīvot izrādi «Āda» Ģertrūdes ielas teātrī ir 20., 21. martā, 18.aprīlī, 8., 9.maijā 19.00.

  • Biļetes uz izrādēm Rīgā «bezrindas.lv» un galerijā ISTABA, rezervācijas «git@git.lv».
  • Biļešu cenas uz izrādēm «Āda» Valmierā un Rīgā Ls 6, ar atlaidi Ls3 (skolēniem, skolotājiem, studentiem, pensionāriem).

Š.g. 19.aprīlī, viesojoties Valmierā, izrāde «Āda» piedzīvos savu 40. spēles vakaru.

I.Gaile «ĀDA»

Teksts: Inga Gaile

Spēlē: Anta Aizupe, Ivars Krasts

Režisors: Andrejs Jarovojs

Māksliniece: Ieva Veita

Mūzika: Jānis Burmeisters

Plakāta autore: Līga Koklače