Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmais <i>minirallijs</i> norisināsies Jūrmalā un Tukumā

Šogad Latvijas autosportā ienāk jauna disciplīna – minirallijs, kurās autosportisti sacentīsies savā starpā ar standarta automašīnām. Pirmās sacensības jaunajā disciplīnā norisināsies 11.maijā Jūrmalas un Tukuma pusē.

«Pirmās minirallija sacensības notiks vienā dienā un vienā reģionā ar rallija supersprinta posmu», apstiprina LAF Standarta automobiļu komisijas priekšsēdētājs Juris Mūrnieks. «Supersprinta sacīkste šoreiz sāksies agrāk, nekā ierasts. Reģistrācija paredzēta jau no plkst.7:00, lai visiem supersprinta dalībniekiem, kuru automašīnas atbildīs minirallija tehniskajiem noteikumiem, būs iespēja tajā startēt. Uzreiz pēc supersprinta uzvarētāju apbalvošanas tiks dots starts šī gada pirmajam minirallijam. Pie tam, tiem supersprinta dalībniekiem, kas būs nolēmuši izmēģināt savus spēkus arī minirallijā, dalības maksai tiks noteikta atlaide.»

Kausa izcīņa minirallijā 2013.gadā notiks trīs ieskaites grupās: standarta automašīnas ar vientilta piedziņu līdz 1600 cm3, standarta automašīnas ar vientilta piedziņu virs 1600 cm3 un pilnpiedziņas standarta automašīnas. Norisināsies arī komandu kausa izcīņa.

Tā kā minirallija pamatideja ir rallija principa sacensības ar ceļu satiksmei atbilstošām standarta automašīnām, piedalīties varēs jebkurš, kura automašīna atbilst Latvijas Republikā pastāvošajiem likumiem un normatīvajiem aktiem par pielaidi ceļu satiksmei.

Arī dalības maksa tiks paredzēta demokrātiska, lai padarītu šo sacensību pēc iespējas pieejamāku visiem interesentiem.

Protams, ņemot vērā to, ka šīs ir standarta automašīnu sacensības, nebūs nepieciešams nekāds speciāls aprīkojums, vienīgā atšķirība no dalības ikdienas ceļu satiksmē – vajadzīgs stūrmanis un ķiveres.

Minirallija organizatori atgādina, ka šajās sacensībās varēs lietot tikai ikdienas ceļu satiksmē izmantojamas rūpnieciski ražotas riepas, kuru lietošana atļauta saskaņā ar CSDD tehniskās apskates noteikumiem, būs aizliegts lietot jebkāda tipa riepas ar sporta protektoru.

«Iepazīšanās ar trasi netiks paredzēta, minirallija dalībniekiem tā pirms sacensībām nebūs zināma un jābrauc būs, izmantojot organizatoru izsniegtu trases shēmu,» norāda Mūrnieks.

Kopējais ātrumposmu garums minirallijos šogad paredzēts no 15-20 km. Kādi tie būs, galvenokārt atkarīgs no posmu organizatoriem, bet ir skaidrs, ka dalībniekus katrā minirallijā sagaida gana plaša daudzveidība – no asfalta līdz grants ātrumposmiem.