Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tikai vietējie pircēji gatavi iegādāties remontējamas privātmājas

Gan vietējie iedzīvotāji, gan ārvalstnieki aizvien vairāk izrāda interesi par privātmāju iegādi. Viņi rūpīgi izvērtē esošo piedāvājumu un savas iespējas, bet katras pircēju grupas izvēli īpašuma iegādē nosaka atšķirīgi faktori, portālam «Apollo» norāda SIA «Kivi Real Estate» pārstāve Agnese Grīnberga.

Vietējie un ārvalstu pircēji, izvēloties māju, novērtē tās atrašanās vietu, sabiedriskā transporta, skolu un veikalu tuvumu, bet abām grupām ir atšķirīgas prasības attiecībā uz īpašuma tehnisko stāvokli. Vietējie pircēji ir gatavi iegādāties nepabeigtu vai remontējamu privātmāju, savukārt ārvalstu pircēji sagaida, ka īpašums būs gatavs dzīvošanai vai ar minimāliem nepieciešamajiem remontdarbiem.

Īpašuma iegādē būtisks faktors ir arī ģeogrāfiskais novietojums. Vietējo pircēju ģimenes labprāt izvēlas iegādāties privātmāju Rīgā un Rīgas rajonā pilsētas infrastruktūras un sabiedriskā transporta priekšrocību dēļ. Ārvalstu pircēju izvēli nosaka cits faktors. «No ārvalstu pircēju puses aktuālākais īpašuma iegādes iemesls ir uzturēšanās atļauju iegūšana, tādēļ viņus interesē īpašumi netālu no Rīgas plānošanas reģiona, kur kā svarīgs faktors ir zemāka nepieciešamā īpašuma iegādes summa sākot no 72 000 EUR,» skaidro «Kivi Real Estate» dzīvojamā segmenta vadītājs Kristaps Jankovskis.

Kopumā šobrīd tirgū pieprasītākās ir 4-6 istabu mājas, ar garāžu, gāzes apkuri, platībā no 150 līdz 230 m2. Pircēji interesējas gan par nepabeigtām privātmājām par 90 000 - 150 000 EUR, gan jau par pabeigtām un dzīvošanai gatavām mājām par 150 000 - 200 000 EUR.

«Tirgū piedāvājumā ir ļoti daudz banku meitu uzņēmumiem piederošu privātmāju, kurās, lai uzsāktu dzīvošanu, ir nepieciešami lieli materiālie ieguldījumi. Tās ir nepabeigtas privātmājas, ar daļēji paveiktu iekšējo apdari. Savukārt privātmājas, kuru tehniskais stāvoklis ir labs, tiek piedāvātas par aptuveni 30 - 40% augstāku pārdošanas cenu nekā pircēji ir spējīgi samaksāt. Līdz ar to potenciālie pircēji dažreiz pieņem lēmumu par vidēji lielākas platības dzīvokļa iegādi kādā no jaunajiem projektiem Pierīgā,» uzsver Kristaps Jankovskis.

SIA «Kivi Real Estate» tika dibināts 2009. gadā, apvienojot nekustamo īpašumu nozares profesionāļus ar ilggadēju pieredzi.

2010. gadā «Kivi Real Estate» uzsāka stratēģisko sadarbību Baltijas līmenī ar lielāko komercīpašumu konsultāciju uzņēmumu Igaunijā «Seven Real Estate Advisors» un pieredzējušajiem «CREalty Advisors» Lietuvā, kopīgi izveidojot veiksmīgu platformu profesionālai klientu apkalpošanai visā Baltijā.