Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kiprā nobloķēti Krievijas valsts struktūru konti

Kiprā ir nobloķēti vairāku Krievijas valsts struktūru konti, paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka krievu «pelēko ieguldījumu» apjomi Kipras bankās ir pārspīlēti, un norādīja, ka ar Kipras starpniecību strādā «daudzas [Krievijas] valsts struktūras, jo tā operāciju veikšanai ir ērta jurisdikcija».

«Viņiem nauda ir nobloķēta nesaprotamu iemeslu dēļ, jo šīs naudas izcelsme ir acīmredzama, šī nauda visur ir uzrādīta,» skaidroja premjers. «Tieši tāpēc mēs esam spiesti ieņemt šādu stingru nostāju attiecībā uz jautājumiem ap Kipru un Kipras Republikas parādu noregulējumu.»

Runājot par noguldījumiem, kam ir «specifisks raksturs un kas liecina par «pelēkām» shēmām, kā nauda izvesta no Krievijas, to apjoms tomēr nav tik nozīmīgs, kā par to ir pieņemts runāt,» intervijā ziņu aģentūrai «Interfax» un vairākiem Rietumu medijiem sacīja Medvedevs.

Ceturtdien un piektdien Medvedevam Maskavā paredzētas konsultācijas ar Eiropas Savienības (ES) pārstāvjiem, un to gaitā viņš ir nolēmis «visai aktīvi» apspriest Kipras finanšu krīzi.

Runājot ar žurnālistiem savā Piemaskavas rezidencē trešdien, Medvedevs neskopojās ar izteicieniem, cita starpā ES un Kipras valdību dēvējot par «ziloni trauku bodē», bet ieceri par nodevas uzlikšanu visiem ieguldījumiem Kipras bankās viņš salīdzināja ar boļševiku uzvedību padomju Krievijā.

«Soļiem, ka tiek piedāvāti, piemīt ekspropriācijas un konfiskācijas raksturs, un tiem savā būtībā nav precedenta,» sacīja premjers.

Sagaidāms, ka Kipras prezidents Niks Anastasiads ceturtdien nāks klajā ar jauniem priekšlikumiem, kā atrisināt valsts finanšu krīzi. Rīta pusē ar tiem tiks iepazīstināti partiju līderi, bet pēcpusdienā priekšlikumi tiks nodoti balsošanai parlamentam.

Priekšlikumos paredzēts noteikt nodevu depozītiem, kas pārsniedz 100 000 eiro (70 000 latu), vēsta valsts televīzija. Jaunajā plānā arī esot paredzēta pensiju fondu nacionalizācija.

Kāda Kipras amatpersona ziņu aģentūrai «Associated Press» zināja teikt, ka jaunajā plānā «zināmā formā» būs iekļauta arī Krievijas palīdzība, tomēr arī viņš šajā jautājumā neko vairāk nevarēja paskaidrot.

Kā ziņots, Kipras parlamenta deputāti ar lielu balsu vairākumu otrdien noraidīja iepriekšējo vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par finanšu sistēmas glābšanu.