Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc nelaimes gadījuma bērnudārzā atlaiž tā direktori

Izvērtējot situāciju par nelaimes gadījumu Rīgas 21.pirmsskolas izglītības iestādē «Laimiņa», Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) konstatējis pārkāpumus iestādes vadītājas rīcībā, tāpēc vadītāju tiks izbeigtas darba attiecības. 

Kā informē departamenta pārstāvji, pēc 14.martā notikušā nelaimes gadījuma Rīgas 21.pirmsskolas izglītības iestādē «Laimiņa», kad pastaigas laikā astoņus metrus dziļā kanalizācijas aktā iekrita trīs gadus veca meitenīte, RD IKSD savas kompetences ietvaros pieprasīja paskaidrojumu iestādes vadītājai.

Izvērtējot vadītājas iesniegto paskaidrojumu, konstatēti pārkāpumi amatpersonas rīcībā, tajā skaitā vairāku normatīvo aktu neievērošana, kas regulē un reglamentē iestādes darbību.

Saskaņā ar vairākiem normatīvajiem aktiem, iestādes vadītāja pienākums ir nodrošināt drošu, izglītojamo veselību un dzīvību saudzējošu vidi izglītības iestādē un tās organizētajos pasākumos. Vērtējot jebkura nelaimes gadījuma apstākļus, izglītības iestādes vadītājs ir un būs tieši atbildīgs par notikušo, neatkarīgi no tā, vai viņa padotībā esošie darbinieki ir vai nav ievērojuši visus tiem noteiktos pienākumus, norāda departamentā.

Ņemot vērā notikušo, RD IKSD visām Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm nosūtījis vēstuli, aicinot iestādes aktualizēt noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā nodrošināma bērnu drošība Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs un iestādēs, kuras īsteno pirmskolas izglītības programmas, kā arī to lietojumā nodotajās teritorijās un organizētajos pasākumos.