Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pabeidz Saldus mūzikas skolas būvniecību

Būvkompānija «Arčers» ekspluatācijā nodevusi mākslas un mūzikas skolas jaunbūvi Saldū. Ēkas arhitektoniskie un būvniecības risinājumi vienlīdz labi ir piemēroti gan mākslas un mūzikas mācību programmu apguvei, gan koncertu, izstāžu un dažādu kultūras pasākumu norise, portālu «Apollo» informēja SIA «Arčers» sabiedrisko attiecību speciāliste  Zane France.

Būvniecības pasūtītājs ir Saldus novada pašvaldība, projekta autori - SIA «MADE arhitekti», būvuzraudzība - SIA «Jurēvičs un partneri», būvniecības ģenerāluzņēmējs - SIA «Arčers». Skolas būvniecība ilga 18,5 mēnešus. Līguma summa - 5 093 446 lati ar pievienotās vērtības nodokli, no kuriem 4.3 miljoni latu ir ERAF līdzfinansējums. Līgumsaistības paredzēja būvniecības darbu izpildi, teritorijas labiekārtošanu un daļēju telpu aprīkojuma iegādi un uzstādīšanu.

Ēkas kopējā platība - 3492 m². Moduļu sistēmā veidotā divstāvu ēka nodrošina kompaktu plānojuma risinājumu, kas samazinās resursus tās apsaimniekošanā.

Mūzikas un mākslas skolai ēkā paredzētas autonomas telpas, kopīgi izmantojot skolas zāli, ieejas vestibilu un garderobi. Ēkā būs dažādas speciāli pielāgotas telpas mūzikas un mākslas nodarbībām – pūšamo, sitamo, stīgu un tautas instrumentu, kā arī klavierspēles klases, telpas deju nodarbībām, teorijas apguvei, bibliotēka, fonotēka, datorklase, veidošanas telpa ar cepli, gleznošanas, zīmēšanas, kompozīcijas, mākslas vēstures klase u.c.

Skolā nodrošināta piekļuve telpām audzēkņiem ratiņkrēslos. Ēkas divus stāvus savieno lifts. Papildus lifts pacēlājs izveidots arī nokļūšanai pie deju zālēm un kamerzāles.

Ēkas būvniecībā izmantoti dabīgi un vienkārši materiāli un tās nesošās konstrukcijas pēc iespējas vairāk atstātas atklātas, tādējādi telpās ļaujot labāk uzņemt un akumulēt gan saules, gan apkures enerģiju. Ēkas jumts ir daļēji apzaļumots un labi iekļaujas Saldus ainavā.