Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skotijas neatkarības referendums notiks 2014.gada 18.septembrī

Skotijas premjerministrs Alekss Salmonds ceturtdien paziņojis, ka neatkarības referendums notiks 2014.gada 18.septembrī.

Izziņojot ilgi gaidīto tautas nobalsošanas datumu, Salmonds uzsvēra, ka tā būs «vēsturiska diena, kad tauta izlems Skotijas nākotni».

«Ir vērts paraudzīties kaut uz brīdi uz privilēģiju, kas būs šai tautai un paaudzei - ne mazāk kā iespēja izvēlēties mūsu valsts nākotnes kursu,» norādīja Salmonds.

«Mēs esam bijuši ceļā kopš 1999.gada, kopš mūsu parlamenta atjaunošanas šeit, mūsu senās galvaspilsētas sirdī. Mēs esam bijuši aculiecinieki augošai pašapziņai, demokrātiskās atbildības pieaugumam,» viņš piebilda.

Skotijas leiboristu līdere Džoanna Lamonta, kuras vadītā partija atbalsta Skotijas palikšanu Lielbritānijas sastāvā, savukārt pauda pārliecību, ka 18.septembris izraudzīts par referenduma datumu tādēļ, ka, rīkojot referendumu tagad, Salmonds zaudētu un to labi apzinās.

Pārvēršot novēlotu paziņojumu veselā pasākumā, Salmonds cenšas likt tautai noticēt, ka mēs esam pavirzījušies soli uz priekšu pretī neatkarībai, lai gan tā nav, norādīja Lamonta.

Skotijas parlamenta locekļiem tagad jāapstiprina Skotijas neatkarības referenduma likumprojekts, kas, visticamāk, tiks izdarīts, jo parlamentā vairākums ir Salmonda vadītajai Skotu Nacionālajai partijai (SNP), kas atbalsta neatkarību.

Savukārt leiboristi, konservatīvie un liberāldemokrāti atbalsta Skotijas palikšanu Lielbritānijas sastāvā.

Sabiedriskās domas aptauja, ko janvārī veica laikraksts «Scotsman», liecina, ka tikai 23% Skotijas iedzīvotāju atbalsta neatkarību un, salīdzot ar pagājušo gadu, neatkarības atbalstītāju skaits ir sarucis par deviņiem procentpunktiem.