Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc 23 gadiem cietumā atbrīvo kļūdaini apsūdzētu vīrieti

Kāds amerikānis atbrīvots no cietuma pēc 23 gadiem, kurus izcieta par noziegumu, kuru nebija pastrādājis.

Ārvalstu mediji vēstī, ka Bruklinas tiesa attaisnojusi iepriekš par slepkavību apsūdzētu Deividu Rantu.

Deividam Rantam 1991.gadā tika piespriests 37 gadu cietumsods. Toreiz liecinieku versija liecināja, ka Ranta, neveiksmīgi mēģinot aplaupīt kurjeru, kurš pārveda dārglietas, sašāvis kādu nejaušu aculiecinieku, kurš pēc četrām dienām nomira. Laupītājam izdevās aizbēgt no notikuma vietas.

Toreiz 35 gadus vecais tipogrāfijas darbinieks Ranta, kurš lietoja narkotikas, tika atzīts par vainīgu, pamatojoties uz dažu liecinieku vēstīto.

Pats apsūdzētais vienmēr noliedzis savu vainu. Viens no lieciniekiem, kuram toreiz bija 13 gadu, pastāstījis, ka izmeklētāji viņam likuši liecināt. Vēlāk no savām liecībām attiecās vēl divi citi cilvēki.

Tāpat atklāts, ka toreiz izmeklēšanas laikā bija pieļauta virkne pārkāpumu - nozaudēti pratināšanas protokoli un citi dokumenti.

Izpēte liecina, ka kopš 1989.gada ASV atbrīvoti vairāk nekā 2000 cilvēki, kuri kļūdaini apsūdzēti par smagu noziegumu pastrādāšanu.