Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krāpnieks piezvana sievietei un apgalvo, ka ir policists; viņa neapjūk

Atkal sākuši uzdarboties telefonkrāpnieki, un lai gan gan pagaidām neviens no zvanu saņēmējiem nav iekritis krāpnieku lamatās, policija uzsver, ka ir svarīgi pabrīdināt vecāka gadagājuma cilvēkus par šāda veida krāpniecību.

Valsts policijas pārstāve Ance Rozīte portālam «Apollo» pastāstīja, ka, piemēram, vakar kādai Jūrmalas iedzīvotājai pa telefonu piezvanīja nezināms vīrietis, kurš apgalvoja, ka ir policijas darbinieks. Vīrietis teica, ka sievietes dēls izraisījis avāriju, taču, lai viņš neiekļūtu nepatikšanās, ir nepieciešami 3000 eiro.

Lai gan krievu valodā runājošais vīrietis runāja pārliecinoši un uzstājīgi, sieviete neuzķērās. Viņa piezvanīja dēlam, lai pārliecinātos par notikušo, un noskaidroja, ka dēlam viss ir kārtībā un ceļu satiksmes negadījums nav noticis, tādēļ par krāpšanas mēģinājumu pastāstīja policijai.

Policija norāda, ka parasti krāpnieki darbojas ļoti viltīgi un zvana uz ļoti daudziem tālruņu numuriem, jautā par to vai cilvēkam ir brālis, māsa vai mazbērni un saņemot apstiprinošu atbildi norāda, ka radinieks nokļuvis nelaimē. Šādus zvanus krāpnieki bieži vien veic naktī, lai būtu lielāka iespēja apmānīt cilvēkus. Policijas darbinieki aicina iedzīvotājus pārliecināties par to, vai radinieks tiešām nokļuvis nelaimē. Tāpat saņemot šādus zvanus, kur kāds svešinieks pieprasa naudu, uzreiz ziņot par to policijai.

Policija norāda, ka vecāka gadagājuma cilvēki nereti naudu glabā un krāj mājās un neuzticas bankai un krāpnieki to izmanto, iegūstot pensionāru uzticību. Policijas darbinieki aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt vecākus cilvēkus par riskiem uzglabājot lielas naudas summas mājās, tāpat pastāstīt par krāpniekiem.