Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kipra veic smagas pārrunas ar starptautiskajiem aizdevējiem

Kipra veic smagas pārrunas ar starptautiskajiem aizdevējiem, lai glābtu valsts banku sistēmu un tās ekonomiku no sabrukuma, piektdien paziņoja valdības preses pārstāvis Krists Stilianids.

«Pēc dažām stundām mums nāksies pieņemt nozīmīgus lēmumus un atbildēt uz smagām izvēlēm,» preses konferencē norādīja Stilianids laikā, kad Kipras valdība steidz vienoties par aizdevuma programmu līdz pirmdien noteiktajam termiņam. «Drīz tiks sasaukta Pārstāvju palāta, lai pieņemtu svarīgus lēmumus. Bez šaubām, jebkurā pieņemtajā lēmumā būs arī kāds sāpīgs aspekts, taču valsti nepieciešams glābt.»

Piektdien paredzēta Kipras parlamenta ārkārtas sanāksme, kurā tiks izskatīti astoņi likumprojekti, lai iegūtu vairākus miljardus eiro, kas nepieciešami svarīgā starptautiskā aizdevuma saņemšanai.

«Nākamo stundu laikā tiks noteikta šīs valsts nākotne. Mums visiem nepieciešams uzņemties savus pienākumus,» sacīja Stilianids.

Eiropas Savienība (ES) Nikosijai devusi laiku līdz pirmdienai, lai tā iegūtu 5,8 miljardus eiro (4,07 miljardus latu), kas nepieciešami desmit miljardu eiro (7,03 miljardu latu) vērta starptautiskā aizdevuma saņemšanai, pretējā gadījumā Eiropas Centrālā banka pārtrauks ārkārtas finansējuma nodrošināšanu, tādējādi novedot valsti līdz bankrotam.

Tikmēr informācijas avoti ES jau brīdinājuši, ka bloks ir gatavs izslēgt Kipru no eirozonas, lai novērstu krīzes pārmešanos uz citām grūtībās nonākušajām valstīm, tostarp Grieķiju, Spāniju un Itāliju.