Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunākās prognozes - kad sāksies pali

Jaunākās laika apstākļu prognozes liecina, ka straujāka sniega kušana un ūdens līmeņa paaugstināšanās upēs sāksies aprīļa sākumā.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju ledus uzlūšanas sākums Kurzemes un Zemgales upēs gaidāms aprīļa pirmās dekādes pirmajā pusē, Daugavā, mazajās Latgales upēs, kā arī straujākajos Vidzemes upju posmos pirmās dekādes otrajā pusē, bet Latvijas ziemeļaustrumu daļas upēs – aprīļa otrajā dekādē.

Latvijas upēs turpinās lēna ūdens līmeņa pazemināšanās ar nelielām ūdens līmeņa svārstībām atsevišķos upju posmos. Upes pārsvarā klāj ledus sega, ledus sega ar lāsmeņiem vai torosiem, vietām zem ledus vižņi. Mēmelē pie Tabokines saglabājas ledus sablīvējums. Rēzeknē pie Griškāniem un Lielupē pie Kalnciema ledus segā parādījušās plaisas. Dažviet upēs gar krastiem piesalas, kā arī vērojama vižņu iešana.

20. martā ledus biezums Daugavā no Suražas līdz Verhņedvinskai bija 38 līdz 45 centimetri (cm), no Piedrujas līdz Jēkabpilij 41 līdz 53 cm, Pļaviņu ūdenskrātuvē pie Zeļķiem 52 cm un Pļaviņās 53 cm, Rēzeknē pie Griškāniem 49 cm, Ogrē pie Lielpēčiem 42 cm, Gaujā pie Valmieras 51 cm, pie Carnikavas 43 cm, Lielupē no Mežotnes līdz Kalnciemam 26 - 41 cm.

Tuvākajās dienās upju notece pārsvarā turpinās samazināties. Neaizsalušos upju posmos turpināsies vižņu iešana, atsevišķos upju posmos iespējamas nelielas ūdens līmeņa svārstības.