Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Pāvests Francisks apciemo Benediktu XVI

Pāvests Francisks sestdien pirmo reizi kopš savas ievēlēšanas apciemojis savu priekšgājēju Benediktu XVI.

Francisks devās ar helikopteru uz pāvesta vasaras rezidenci Kastelgandolfo pie Romas, kur mitinās Benedikts kopš savas atkāpšanās no amata pagājušajā mēnesī.

Benedikts ieradās viņu sagaidīt un pils kapelā piedāvāja Franciskam pāvestam paredzēto vietu, no kuras Francisks atteicies, sakot, ka viņi abi ir brāļi, un abi garīdznieki lūdzoties nometušies uz ceļiem blakus viens otram.

Franciska un Benedikta sarunas bija privāta rakstura un par to saturu maz kas zināms.

Viņi abi ir labi pazīstami. Tiek uzskatīts, ka 2005.gada konklāvā, kurā par pāvestu tika ievēlēts Benedikts XVI, Francisks balsojumā esot palicis kā otrais.

Kā ziņots, katoļu kardinālu konklāvs 13.martā Vatikānā par jauno Romas katoļu pāvestu izraudzījās līdzšinējo Buenosairesas arhibīskapu Horhi Mario Bergoljo.

76 gadus vecais Bergoljo kļuvis par katoļu baznīcas vēsturē pirmo Amerikas pārstāvi pāvesta krēslā. Viņš ir arī pirmais neeiropietis, kam baznīcas vadība uzticēta pēdējās tūkstošgades laikā.