Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ir versija par sestdienas vilciena avārijas iemesliem

Viens no iespējamiem iemesliem sestdienas vakara kravas vilciena avārijai Jelgavā varētu būt riteņu pāra lūzums zem viena no vagoniem, to Latvijas Televīzijai atzina «Latvijas Dzelzceļa» galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners.

Viņš pastāstīja, ka vagoni piederējuši kādai Krievijas kompānijai.

«Kā tas paredzēts starptautiskos noteikumos, šodien ar telegrammas palīdzību informēti vagonu īpašnieki un pēdējā remontuzņēmumua pārstāvji - tiks veikta izmeklēšana un pēc tam izdarīti secinājumi,» pastāstīja Zvaners.

Kaut arī vienā no cisternām tomēr bija radusies sūce, dīzeļdegvielas noplūde tika ātri konstatēta, un tā uzreiz savākta tvertnēs, neļaujot nolīt zemē.

Cilvēki savukārt ir neapmierināti par informācijas trūkumu saistībā ar avāriju - Cenas stacijā nebija nekādu paziņojumu, un stacija svētdienā bija slēgta.

«Latvijas dzelzceļa» pārstāvji atgādina, ka ātrākais un drošākais veids, kā krīzes situācijās uzzināt aktuālo informāciju, ir zvanīt uz «Latvijas dzelzceļa» uzziņu tālruni 1181.

Jau ziņots, ka sestdienas vakarā Jelgavā no sliedēm nobraukuši pieci kravas vilciena vagoni, taču cilvēki negadījumā nav cietuši, portālu «Apollo» informēja «Latvijas dzelzceļa» (LDz) pārstāvis Māris Ozols.

Negadījums noticis ap plkst. 20.40 Jelgavas dzelzceļa stacijas teritorijā - trīs no vagoniem apgāzušies. Vagoniem gāžoties sabojāts arī kontakttīkla balsts, kas šodien atjaunots.

Videi kaitējums nav nodarīts.

Svētdien pulksten 11.50 vagoni pacelti un aizvesti no avārijas vietas. Notiek negadījuma cēloņu izmeklēšana.

Šorīt turpinājās avārijas vietas atbrīvošana un negadījuma cēloņu izmeklēšana, tāpēc rīta pusē bija ierobežota pasažieru vilcienu satiksme. Šobrīd satiksme ir atjaunota, un vilcieni kursē kā ierasts, portālu «Apollo» informēja a/s «Pasažieru vilciens» pārstāve Jana Priedniece.