Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sirmgalvji uz ceļiem izraisa traģiskas avārijas

Nereti satiksmes negadījumu hronikā parādās ziņas par sirmgalvjiem, kas iekļuvuši ceļu satiksmes negadījumos, kā arī kļuvuši par to vaininiekiem.

Uz kopējo satiksmes negadījumu fona, tādu nav daudz, taču šīm avārijām bieži vien ir traģiskas sekas. Piemēram, šā gada februārī Latgales pusē 85 gadus veca sirmgalvja izraisītā avārijā bojā gājis pats autovadītājs un viņa pasažiere.

Martā 81 gadu vecs autovadītājs ietriecies stāvošā mašīnā, negadījumā cieta zīdainis. Ārsti atzīst - novecošana var būtiski ietekmēt autovadītāja spējas. Vairākās pasaules valstīs pieņemti bargi noteikumi, lai izvērtētu senioru veselības stāvokli.

Profesors gerontologs Jānis Zaļkalns norāda, ka, gadiem ejot, cilvēka atmiņa, uzmanība un orientēšanās spēja situācijā var būt traucēta - vieniem tā ir jau 65 gadu vecumā, citiem vēlāk.Profesors norāda, ka ne visi cilvēki prot novērtēt savas spējas.

Pašreizējā kārtība nosaka, ka, autovadītājam pārkāpjot 60 gadu robežu, Latvijā medicīniskā izziņa autovadīšanai ik pēc trīs gadiem jāatjauno.Taču Zaļkalns uzskata, ka gadus skaits pats par sevi ir maz informatīvs.

Plašāk skaties «Panorāmas» sižetā!