Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ameriks: Loginovs nav neaizvietojams

Rīgas brīvostas pārvaldes vadītājs Leonīds Loginovs nav neaizvietojams, taču, pirms lemt par viņa atbrīvošanu saistībā ar Valsts kontroles (VK) pārmetumiem, ir nepieciešams sagaidīt atzinumu no prokuratūras, šorīt Latvijas Radio sacīja brīvostas valdes vadītājs Andris Ameriks (GKR).

Ameriks norādīja, ka, iespējams, valsts pārstāvju rīcībā ir kādi jauni fakti un argumenti, bet ja ir runa par diskusijām pēdējo divu nedēļu laikā, tad ir būtiski sagaidīt prokuratūras atzinumu, jo VK atzinumi ir ļoti nopietni. Un tādā gadījumā viss Rīgas brīvostas juridiskais dienests, kas regulāri seko līdzi brīvostas tiesiskajām darbībām, arī būtu jāatlaiž.

«Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs nav neaizvietojams, taču tai pašā laikā - ja pieņemam konkrētu lēmumu, kas saistīts ar VK pārmetumiem, tad ir būtiski saņemt juridisku un tiesisku atzinumu no prokuratūras. Šo situāciju var salīdzināt ar ceļu satiksmes negadījumu uz ceļa, kad jūs aptur policija un saka, ka jūs esat pārkāpis noteikumus. Jūs apgalvojat pretējo. Tad jābūt zināmai kārtībai, kādā tiek pārbaudīts un atzīts par pareizu vai nepareizu jūsu pārkāpums,» klāstīja Ameriks.

Ameriks tāpat atzīmēja, ka vismaz seši no astoņiem Rīgas brīvostas valdes locekļiem ir apstrīdējuši VK atzinumus saistībā ar pārkāpumiem Rīgas brīvostā.

«Vismaz seši no astoņiem Rīgas brīvostas valdes locekļiem uzskata, ka VK konstatētajos pārkāpumos liela daļa neatbilst formulējumiem «likumīgi», «nelikumīgi», jo gan Rīgas brīvostas juridiskie dienesti, gan attiecīgi speciālisti ostā uzskata, ka Rīgas osta un tai skaitā arī Rīgas ostas valde ir visus lēmumus pieņēmusi tiesiski. Domāju, ka pēc prokuratūras slēdziena vai nu būs jāmaina Rīgas brīvostas juridiskais dienests, vai VK jāmeklē un jāpieņem jauni juristi,» sacīja Ameriks.

Jau ziņots, ka pēc četru brīvostas valdes locekļu iesnieguma Ameriks šodien sasaucis brīvostas valdes ārkārtas sēdi, lai lemtu par ostas pārvaldnieka Loginova atbilstību ieņemamam amatam.