Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kozlovskis: Neesmu gatavs pildīt jebkuras prasības, lai tikai noturētos pie krēsla

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) nav gatavs pildīt jebkuras prasības, lai tikai noturētos pie krēsla.

Es neturos pie krēsla, un jebkādas prasības, lai tikai noturētos, nepieņemšu, telekompānijā LNT sacīja politiķis, taujāts, vai viņam ir skaidrs, ko apvienība «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) no viņa sagaida pašu noteiktajā trīs mēnešu pārbaudes laikā.

Kozlovskis stāstīja, ka VL-TB/LNNK paziņojumu par pārbaudes laiku ir pieņēmis zināšanai. Ministrs sapratis, ka no viņa tiek sagaidīta likumdošanas sakārtošana pasākumu rīkošanas jomā, bet nekādas citas īpašas prasības izvirzītas neesot. Svarīgi ir panākt, lai konfrontējoši pasākumi nenotiek vienā vietā un laikā, piebilda ministrs.

Politiķis sarunās ar VL-TB/LNNK neesot saskatījis nekādus slēptus politiķu mērķus vai centienus pārdalīt varu, jo pārrunu dienaskārtībā bijuši tikai ar 16.martu saistīt jautājumi. Vaicāts, kādu viņš redz valdības nākotni, ministrs atturējās no prognozēm, vai pēc pašvaldību vēlēšanām būs jauna valdība, taču pats sev par mērķi viņš izvirzījis koalīcijas līguma izpildi. «Esmu pārliecināts, ka šai koalīcijai ir jāturpina strādāt,» sacīja Kozlovskis, piebilstot, ka viņa pārstāvētā Reformu partija neredz iemeslu, lai mainītu attieksmi pret sadarbību ar Zaļo un zemnieku savienību.

Vērtējot 16.marta norises, ministrs pauda viedokli, ka dažādie pasākumi pie Brīvības pieminekļa neveicina sabiedrības saliedētību, un šogad atkal bijis tuvu tam, lai izvērstos fiziski konflikti. Tomēr apzinātas politiķu provokācijas sabiedrības šķelšanai un konfrontācijai ministrs nesaskata.

Savukārt attiecībā uz 9.maiju pagaidām neesot ziņu, ka šajā datumā varētu tikt sarīkotas kādas provokācijas, kas varētu novest pie dažādu sabiedrības grupu konfrontācijas. Pirms 16.marta šādas indikācijas bijušas.

Kā ziņots, šodien bija plānota Saeimas ārkārtas sēde, lai vērtētu VL-TB/LNNK Kozlovskim izteikto neuzticību, taču apvienība no sava nolūka attiecās.