Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā nojauks vairākus graustus

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā pirmdien atbalstīti četri lēmumprojekti, kas paredz nojaukt piecus graustus, - trīs no tiem pieder pašvaldībai, bet divi grausti pieder privātīpašniekiem, kuriem tos uzdos nojaukt piespiedu kārtā līdz 23.jūnijam.

Pašvaldībā saņemti vairāki iesniegumi no Ziepniekkalna iedzīvotājiem par graustu Jāņa Čakstes gatvē 48 - tā ir nepabeigta būve starp divām dzīvojamām mājām, kas atrodas uz pašvaldības zemes, bet pieder privātīpašniekiem - SIA «Ziepniekkalna nami».

Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) šodien komitejas sēdē norādīja, ka pērn 18.decembrī pieņemts domes lēmums par pašvaldībai piederošā zemesgabala privatizācijas izbeigšanu. Par šo īpašumu savulaik parakstīts pirkuma līgums, kas netika izpildīts.

Ēka ir neapmierinošā tehniskā stāvoklī, degradē vidi un apdraud sabiedrisko drošību. Dome iepriekš vairākas reizes īpašniekiem ir norādījusi uz ēkas tehniskā un vizuālā stāvokļa neatbilstību normatīvo aktu prasībām un par minētajiem pārkāpumiem piemērojusi administratīvos sodus - 2010.gada oktobrī 200 latu, bet 2011.gada augustā - 25 latu apmērā.

Tomēr situācija joprojām nav mainījusies, tāpēc izstrādāts lēmums par piespiedu sakārtošanu, kas paredz, ka īpašniekiem divu mēnešu laikā jāsāk būves nojaukšana un tā jāpabeidz līdz 23.jūlijam. Ja tas netiks izdarīts, ēku nojauks pašvaldība, likvidējot arī būves pamatus, bet vēlāk izdevumus piedzīs no īpašnieka un pilsētai piederošo zemesgabalu nodos privatizācijai kā neapbūvētu teritoriju.

Dome plāno uzdot sakārtot arī graustu Rīnužu ielā 6, Vecmīlgrāvī, par kuru saņemta virkne iedzīvotāju sūdzību. Grausts ir nepabeigta 103.sērijas daudzdzīvokļu ēka, kas izbūvēta nepilnu 2 stāvu līmenī. Pašvaldības vērtējumā, tas ir «A» kategorijas grausts - būve atrodas avārijas stāvoklī un tai ir brīva piekļūšana.

Ēka pieder fiziskai personai, kurai pieder arī viens no zemesgabaliem, uz kuriem ēka uzbūvēta. Pārējie divi zemesgabali pieder trim citām privātpersonām.

Arī šajā gadījumā Īpašuma departaments plāno uzdot sākt ēkas nojaukšanu divu mēnešu laikā līdz 23.aprīlim, paredzot, ka nojaukšana jāpabeidz trīs mēnešu laikā līdz 23.jūlijam. Ja īpašniece graustu nenojauks pati, to izdarīs pašvaldība un iztērētos līdzekļus piedzīs no īpašniekiem.

Tāpat šodien komitejas sēdē akceptēts lēmumprojekts par trīs pašvaldībai piederošu graustu nojaukšanu - darbnīcas Ūdens ielā 27, ēku bez statusa Mangaļsalas ielā 1 un šķūni Ojāra Vācieša ielā 19.

Atbilstoši sertificēta būvinženiera sagatavotajiem tehniskās apsekošanas atzinumiem būves Ūdens ielā 27 atrodas avārijas stāvoklī, ilgstoši netiek izmantotas, teritorija ir brīvi pieejama apkārtējai sabiedrībai, kā arī degradē Rīgas pilsētas estētisko vidi un apdraud apkārtnes iedzīvotāju drošību.

Pēc graustu nojaukšanas teritoriju plānots nodot privatizācijai kā neapbūvētu zemesgabalu.

Grausts Mangaļsalas ielā 1 ir vienstāva ķieģeļu ēka, kas atrodas brīvostas teritorijā un netiek apsaimniekota, tāpēc tās stāvoklis arvien pasliktinās.

Savukārt šķūnis Ojāra Vācieša ielā 9 atrodas blakus Vācieša muzejam. Tā kā tas ierakstīts zemesgrāmatā kā pašvaldības īpašums, par tā nojaukšanu nepieciešams domes lēmums.