Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FM: Mantiskā stāvokļa deklarācija šogad atkārtoti nav jāiesniedz

Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšana bija vienreizējs pasākums, kas bija jāveic pagājušajā gadā. Tiem, kas deklarāciju iesniedza pērn, šogad deklarācija Valsts ieņēmumu dienestā (VID) atkārtoti nav jāiesniedz, informē Finanšu ministrijā.

Savukārt cilvēkiem, kas pēc 2012. gada 1. janvāra ir kļuvuši par Latvijas rezidentiem un atbilst likumā noteiktajiem kritērijiem, mantiskā stāvokļa deklarācijas iesniegšana ir vienreiz veicams pienākums. Ziņas deklarācijā ir jānorāda pēc stāvokļa 31. decembrī tajā gadā, kad cilvēks ir kļuvis par Latvijas rezidentu.

Kā ziņots iepriekš, saskaņā ar Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumā noteiktajām prasībām, 2012. gadā fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarācijas kopumā iesniedza 131 992 personas, no kurām 122 personas, izmantojot likumā dotās tiesības, deklarēja iepriekš nedeklarētus ienākumus kopumā 4,66 miljonu latu apmērā.

Ministrijā atgādina, ka mantiskā stāvokļa deklarācija un iedzīvotāju gada ienākumu deklarācija ir atsevišķi dokumenti, tādēļ jau no 2013. gada 1. marta līdz 3. jūnijam VID gada ienākumu deklarāciju ir iespējams iesniegt gan tām personām, kam tas jāizdara obligāti, gan tām, kas vēlas atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par saņemtajiem ārstniecības, zobārstniecības vai izglītības iegūšanas pakalpojumiem, kā arī veiktajām iemaksām pensiju fondos vai par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem.

Gada ienākumu deklarācijas ir iespējams iesniegt gan elektroniski, izmantojot elektroniskās deklarēšanas sistēmu, gan VID klientu apkalpošanas centros.