Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn par 45% pieaudzis uzņēmumu jauno līzinga darījumu apjoms

«Swedbank» līzinga dati rādi, ka 2012.gadā uzņēmumu jauno līzinga darījumu apjoms ir palielinājies par 45 procentiem. Straujākais pieaugums novērojams industriālajā un komerctransporta līzingā, kur pārdošana bija 1,5 reizes lielāka nekā 2011.gadā. Auto līzingā uzņēmumi priekšroku devuši jaunām automašīnām - 53 procentiem no visiem darījumiem.

«Šogad kopējais līzinga tirgus varētu saglabāties 2012.gada līmenī vai arī sasniegt nelielu pieaugumu par 5-10 procentiem. Komerctransporta un industriālā līzinga segmentos prognozējams, ka tirgus apjomi saglabāsies līdzšinējā līmenī, privātpersonu auto līzinga darījumu skaits varētu pieaugt par 15 - 20 procentiem. Klientu apkalpošanā izšķiroši faktori būs vienkārša līzinga noformēšana un iespēja šajā procesā izmantot attālinātos kanālus,» prognozē Daniils Ruļovs, «Swedbank» valdes loceklis un Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs.

«Swedbank» 2012.gada novembrī ieviesa iespēju arī juridiskajiem klientiem pieteikt auto līzingu internetbankā. Kopš tā laika pieprasījums pēc šāda risinājuma arvien pieaug, īpaši tas novērojams mazo uzņēmumu segmentā, kur pērn 30 procenti no kopējā darījumu skaita ir noslēgti internetbankā.