Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piešķirts pirmais mobilitātes pabalsts

Kādai sievietei no Tukuma novada pirmajai piešķirts mobilitātes pabalsts, kura mērķis ir palīdzēt cilvēkiem nokļūt līdz darbavietai, sarunā Latvijas Radio sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne.

Viņa pastāstīja, ka sievietei tiks kompensēta degviela nokļūšanai līdz darbavietai.

Vaicāta, vai viens cilvēks nav par maz, Kalvāne sacīja, ka šis atbalsta pasākums sākts īstenot kopš 19.marta un cilvēki ir interesējušies par iespēju to saņemt.

Kalvāne norādīja, ka šis pakalpojums atšķiras no citiem NVA piedāvātajiem nodarbinātības pakalpojumiem.

Kā ziņots, no 19.marta NVA sāka īstenot atbalsta pasākumu «Darbs Latvijā», nodrošinot saviem klientiem finansiālu atlīdzību transporta un īres izdevumu segšanai pirmos četrus darba mēnešus. Šim pabalstam var pieteikties tie bezdarbnieki, kas vismaz sešus mēnešus bijuši reģistrēti NVA. Arī potenciālajai darbavietai ir jābūt reģistrētai NVA, vēstīja LETA.

Reģionālās mobilitātes atbalsta pasākums paredzēts darba vietās Latvijas teritorijā, lai galvenokārt veicinātu darba spēka mobilitāti reģionos ārpus Rīgas, izņemot, ja galvaspilsētā darba devējs piedāvās vienlaikus sākt darba tiesiskās attiecības ar vismaz 25 NVA reģistrētiem bezdarbniekiem.

Pabalsts būs pieejams četrus mēnešus, un tā maksimālā summa nevarēs pārsniegt 280 latus. Pabalsta izmaksas gaitā būs iespējamas variācijas atkarībā no konkrētā cilvēka vajadzībām un attaisnojuma dokumentiem, piemēram, ja bezdarbnieks saņems pirmo avansu 100 latu apmērā, tad pārējos trīs mēnešus viņam izmaksās ne vairāk kā 60 latus. Maksimālais pabalsta izmaksas termiņš būs četri mēneši, jo iecerēts, ka šajā laikā darba vieta kļuvusi par pastāvīgu.

Šogad programmā «Darbs Latvijā» paredzēts kopumā 98 000 latu finansējums, kas ļaus atbalstīt vismaz 350 bezdarbniekus. Šogad programma tiks īstenota pilotprojekta veidā, proti, programmas gaitā tiks analizēts, vai programma ir piemērota bezdarbnieku vajadzībām, vai paredzētās atbalsta summas ir adekvātas un vai programmā nebūtu nepieciešamas vēl kādas citas izmaiņas.