Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sākta «Sakret» rūpnīcas būvniecība Krievijā

Šonedēļ ir sākti «Sakret» jaunās sauso maisījumu rūpnīcas būvniecības darbi Samārā, Krievijā. Tās jauda būs 200 000 tonnu būvmaisījumu gadā, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja uzņēmumā.

Sauso būvmateriālu ražotājs SIA «Sakret» noslēdzis franšīzes līgumu ar Krievijas pilsētas Samāras uzņēmumu »Sakret Russland» par «Sakret» būvmateriālu rūpnīcas izveidi Krievijā un līgumu par konsultācijām un apmācībām materiālu izstrādē un iekārtu izmantošanā atbilstoši «Sakret» standartiem.

2012.gada decembrī Krievijas partneri ar savām iekārtām jau sāka ražot būvķīmiju ar «Sakret» zīmolu, kuras realizācija notiek Samāras apgabalā.

Starptautiskā «Sakret» koncerna vadība ir pilnvarojusi Latvijas uzņēmumu «Sakret» attīstīt «Sakret» zīmolu Austrumu reģiona tirgū. «Sakret» noslēgtais līgums ar Samāras uzņēmumu ir pirmais solis franšīzes tīkla attīstībā austrumos.

«Viena no mūsu lielākajām vērtībām ir tā, ka mēs izprotam gan Rietumu, gan Austrumu tirgus īpatnības un, atrodoties Eiropas Savienībā (ES), varam palīdzēt Eiropas tirgum ieiet Krievijā un Krievijas uzņēmējiem ienākt ES. Šī sadarbība ir abpusēji izdevīga, jo mēs ieejam un gūstam tiešu pieredzi Krievijas tirgū, savukārt Samāras partneri uz līguma pamata iekļaujas kopējā izejvielu piegādes tīklā, kur izejmateriālu cenas ir būtiski mazākas, nekā pērkot Krievijā uz vietas,» skaidro «Sakret» direktors Andris Vanags.

«Saražotā «Sakret» produkcija galvenokārt tiks izplatīta Samāras apgabalā un tuvākajos kaimiņu reģionos, kā arī 15–20% apmērā nodrošinās piegādes tirgus pieprasījumam savā segmentā. Jaunā Eiropas līmeņa ražotne reģionam ir ļoti nozīmīga, jo īpaši šobrīd, kad apgabalā ir plānots būtisks būvniecības apjoma pieaugums, kas saistīts ar gatavošanos 2018.gada futbola čempionātam,» skaidro »Sakret Russland» direktors Ruslans Safranovs.

Jaunā ražotne pilnībā atbildīs «Sakret» augstajiem standartiem ar mūsdienīgu aprīkojumu. Rūpnīcā strādās tikai 30 strādnieku, jo pārsvarā visi procesi ir automatizēti.

«Sakret» 2012.gada kopējais apgrozījums, kas iekļauj «Sakret» Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas uzņēmumus, ir pieaudzis par 16,5%, salīdzinot ar 2011.gadu, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja uzņēmumā.

Pagājušā gada «Sakret» kopējais neauditētais apgrozījums Baltijā un Somijā sasniedza 15,5 miljonus eiro (10,85 miljonus latu), un tas ir pieaugums par 16,5%, salīdzinot ar 2011.gadu, kad uzņēmuma kopējais apgrozījums bija 13,3 miljoni eiro (9,31 miljons latu).

Latvijā 2012.gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza astoņus miljonus eiro (5,6 miljonus latu), kas ir par 14% vairāk nekā 2011.gadā, kad apgrozījums bija septiņi miljoni eiro (4,9 miljoni latu).

Pagājušajā gadā «Sakret» ir Baltijā saražojis un realizējis produkciju par 16% vairāk nekā 2011.gadā. Latvijā saražotās un realizētās produkcijas apjomi pieauguši par 13%. Vislielākais realizētās produkcijas pieaugums 2012.gadā bija «Sakret» rūpnīcai Igaunijā, sasniedzot 39% pieaugumu.

«Sakret» ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums, kas attīsta un pilnveido iegādātās franšīzes licences priekšrocības. Pirmais «Sakret» uzņēmums Baltijā tika izveidots Latvijā 2003.gadā, bet pirmā sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu rūpnīca savu darbu Latvijā sāka 2004.gadā. 2007.gada jūlijā savas durvis vēra Latvijas uzņēmējiem piederošā «Sakret» rūpnīca Igaunijā, bet 2008.gada augustā Lietuvā. 2012.gadā «Sakret» atvēra tirdzniecības pārstāvniecību Somijā, kur uzņēmums darbojas ar nosaukumu «Sakret Norden».